Vēl viens stāsts lasīt protošajiem un varošajiem.
http://www.1001geschichte.de/
wp-content/uploads/
Publikation016.pdf Ornella. Vīramātes verdzene.
Piecus gadus es nodzīvoju ar savu tunisiešu vīru laimīga un apmierināta pie mums Šveicē un ne reizi es nevarēju iedomāties, ka Tunisijā tas varētu būt citādi. Bet mans vīrs gribēja atpakaļ uz mājām, lai tur strādātu sava tēva biznesā, kuru tam vēlāk vajadzēja pārņemt. Un tā nu mēs ar mantām un mūsu mazo meitiņu pārvācāmies uz Tunisu. Mana vīra vecāki dzīvoja skaistā villā galvaspilsētas priekšpilsētā un piederēja pie turīgām ģimenēm.
Bez mana vīra vēl bija divi neprecēti brāļi, kuri tāpat strādāja firmā, un divas māsas, kas gada laikā bija apprecējušās un pametušas māju. Mēs tikām izmetināti augšstāvā divās skaistās istabās ar vannas istabu. Diemžēl mājas sievietes nerunāja nekādā citā valodā, izņemot arābu, tāpēc sazināšanās bija ļoti grūta. Es apņēmos cik iespējams ātri iemācīties valodu, jo lielāko daļu laika man bija jāpavada mājās kopā ar sievietēm. Sākumā izdevās nedaudz saprasties arī ar zīmju valodu, liekot lietā rokas un kājas.
Man uzkrita, ka visa ģimene bija ļoti ticīga. Jau agrā rītā pēc saules lēkta visi sapulcējās atsevišķā istabā, kurā bija tikai tepiķi uz grīdas un bildes ar korāna citātiem pie sienas. Man nebija tiesību ieiet šajā istabā, jo es nebiju muslima. Man uzkrita arī tas, ka atšķirībā no visām mūsdienīgajām sievietēm galvaspilsētā, mūsu sievietes pametot māju gandrīz pilnībā pārsedza savu ķermeni. Kad es devos viņām līdzi iepirkties, arī no manis tika gaidīts, lai es vismaz uzsienu lakatu un nosedzu rokas un kājas.
Es varēju to saprast, jo arī es nācu no dievbijīgas katoļu ģimenes. Mana itāļu vecmāte vienmēr nēsāja lakatu. Tāpēc es to respektēju un darīju to, ko man lika, lai neblamētu savu vīru ģimenes priekšā. Galu galā viņiem bija jāredz, ka manam vīram ir laba sieva. Tagad man jāsaka, ka mans vīrs piecu gadu laikā Šveicē ne reizi nelūdzās. Mēs dzīvojām normālu dzīvi kā visi šveiciešu precētie pāri, strādājām, šad un tad devāmies uz kādu deju zāli izklaidēties. Mans vīrs izdzēra savu alus glāzi kā jebkurš cits nedomājot par to, ka viņš ir muslims.
Šeit Tunisā viss kopš pirmās dienas bija citādi. Mans vīrs teica, ka viņam tas jādara aiz cieņas pret ģimeni, citādi tēvs nekad nenodos viņam savu biznesu. Man tas nozīmēja, ka viņš nedaudz muļķo savu ģimeni, bet es to pieņēmu, jo galu galā es viņu ļoti mīlēju. Cik mīlošs un uzmanīgs mans vīrs bija Šveicē, tik nelaipns viņš bija šeit. Tikai naktī, kad mēs bijām pilnīgi vieni savā guļamistabā, reizēm viņš atkal bija mans Rašids, kādu es to mīlēju.
Par mūsu mazo četrgadīgo meitiņu ļoti rūpējās vecāmāte un Rašida māte. Diemžēl viņas centās manu bērnu no manis atsvešināt. Viņas gandrīz nelaida bērnu pie manis, es ne reizi nedrīkstēju aiznest viņu uz gultu. Tikai tad, kad mazā raudāja pēc manis, es tiku pielaista pie viņas. Pēc pāris nedēļām, kad mēs bijām daudz maz iedzīvojušies, man bija jāpārņem savi pienākumi mājās. Man tika piešķirti darbi, kas man galīgi nepatika. Piemēram, katru rītu, kad vīrieši pameta māju, man bija jātīra vannas istaba un tualete. Es nespēju saprast, kā vīrieši spēja radīt tik daudz netīrumu. Viņi principiāli nenolaida ūdeni tualetē un neaizvāca savus matus no dušas. Nē, to visu viņi atstāja man. Man tas likās ļoti riebīgi. Kad es par to runāju ar vīru, viņš apsolīja parunāt ar savu māti. Bet nenotika pilnīgi nekas. Kad es viņam to teicu vēlreiz, viņš pajautāja, vai es gribu sagādāt viņam nepatikšanas. Un vai es vēloties, lai viņš pazaudētu savu mantojumu? Viņa abi jaunākie brāļi to vien gaidot, lai viņš tiktu apkaunots tēva priekšā. Viņa dēļ es darīju šos un vēl daudzus citus darbus, kurus uzdeva viņa māte, kaut bija divas kalpones, kas pēc mātes stabules dancoja visu dienu. Māja bija liela un darba vienmēr pietika. Gatavojot ēst un tīrot dārzeņus sievietes vienkārši sēdēja uz grīdas un turpat nometa arī visus atkritumus. Viņas izlaistīja mērci un tad vēl arī to izsmērēja. Man tas viss bija jāsatīra.