http://www.1001geschichte.de/
wp-conte...tion065.pdf Terēza. Mans lidojošais paklājs.
Lielākais terors ir beidzies, tagad tikai reizēm atskan zvani. Iespējams viņš beidzot ir sapratis, ka viņam vairs nav pār mani varas. Es tagad atbildu tikai ar „liec mani mierā” un beidzu sarunu.
Runa ir par manu bijušo tunisiešu vīru. Gadiem ilgi viņš ir manipulējis ar mani, izmantojis un izturējies pret mani slikti. Tagad es beidzot esmu spējīga par to runāt. Kaut arī slepeni. Es nevaru nosaukt savu īsti vārdu, jo tad visticamāk atkal atsāksies draudi. Neskatoties uz to, es vēlos izstāstīt savu stāstu, jo forumā lasīju, ka rakstīšana atbrīvo. Un tā tas ir. Kopš esmu uzrakstījusi šo stāstu, es jūtos nedaudz vieglāk.
Tas sākās pirms pieciem gadiem. Tāpat kā daudzi šeit (t.i. forumā) es arī devos uz Tunisiju atpūsties. Es tikko biju šķīrusies, mani abi bērni bija mani pametuši un pēc divdesmit gadu laulības es jutos ļoti vientuļa. Es biju darījusi visu savas ģimenes labā, vienmēr ziedojusi sevi. Tagad mans vīrs bija atradis jaunāku un mani bērni studēja citā pilsētā.
Tad es iepazinos ar šo brīnišķīgo tunisieti, kurš mani jau no sākta gala apbēra ar uzmanību un skaistiem vārdiem. Tas vienkārši bija skaisti un es jutos bezgala labi. Atgriežoties lielpilsētā man trūka saules un tās viegluma sajūtas, kuru izjutu Tunisijā. Tur visas bažas bija zudušas. Atvaļinājuma laikā tā tas vienmēr notika, bet šoreiz to vīrieti es nespēju izmest no prāta. Četras nedēļas es pavadīju brīnumskaistajā Djerbas hotelī un man nekā netrūka. Pēdējā atvaļinājuma nedēļā mēs satuvinājāmies, stundām ilgi pastaigājāmies pludmalē, vērojām saulrietu un reiz arī saullēktu. Visu nakti mēs pavadījām pludmalē. Tas bija brīnumskaisti.
Pēc četrām nedēļām mājās es vairs nespēju izturēt un piezvanīju viņam. Tā bija lielākā kļūda manā dzīvē. Viņš bija bezgala priecīgs par manu zvanu, teica, ka esot manī iemīlējies un bez manis vairs nespējot iztikt. Es, stulbā, viņam noticēju un pēc trim nedēļām lidoju atkal pie viņa. Mēs noīrējām nelielu māju, kuru viņam izīrēja draugi par ļoti izdevīgu cenu un mēs dalījāmies izmaksās. Mēs pavadījām kopā trīs lieliskas nedēļas un šīs paradīzes dzīves beigās es vairs nespēju palikt bez viņa.
Tā notika, ka es ielūdzu viņu uz Vāciju. Viņš pavadīja manā mājā četras nedēļas un arī šeit viņš bija visbrīnišķīgākais vīrietis pasaulē. Mani netraucēja tas, ka viņš bija par 11 gadiem jaunāks, savukārt viņam nebija iebildumu, ka es biju pārāk vāja. Šķiršanās dēļ es biju pamatīgi zaudējusi svaru un svēru vairs tikai 48 kg. Dēļ tā mana āda bija kļuvusi nedaudz krunkaina. Bet viņš rūpējās, lai es atkal atgūtos un justos laimīga.
Tas bija šausmīgi, ka man atkal bija no viņa jāšķiras, bet pēc pāris mēnešiem, kuru laikā mans telefona rēķins pieauga bezgalīgi, es izlēmu ar viņu apprecēties, lai mēs vienmēr varētu būt kopā. Es savācu visus dokumentus, aizlidoju uz Tunisiju un apprecējos ar viņu vietējā dzimtsarakstu nodaļā. Pēc pāris nedēļām viņš ar visām savām mantām ieradās Vācijā un no šī brīža mana dzīve pēkšņi pārvērtās.
Viss grozījās tikai ap viņu. Viņš gribēja visu un saņēma visu. Ar šarmu un bezgalīgu runāšanu viņš tukšoja manu bankas kontu. Viņam bija vajadzīgs apģērbs, vadītāja apliecība un tūkstošiem citu lietu. Pēc tam, kad viņš bija dabūjis darba atļauju un es viņam sagādāju oficianta darbu hotelī, es cerēju, ka tagad viņš piedalīsies sadzīves izmaksās. Nekā. Mans „lidojošais paklājs” paturēja visu algu sev, daļu sūtīja savai ģimenei, un teica, man taču neko nevajagot. Viņš pārraudzīja manus ienākumus (es strādāju mājās kā ārštata tulks) un uzskatīja, ka es pelnu pietiekami. Būtībā tā jau arī bija, bet man viss izskatījās citādāk. Mums bija pirmais lielais strīds. Pēc tā viņš man divas reizes iedeva pa 200 markām un viss. Kamēr es neskāru naudas tēmu, viņš joprojām bija tas pats jaukais cilvēks kā agrāk, bet diemžēl es tomēr kaut ko teicu. Man nebija arī ļauts jautāt, ko viņš dara savā brīvajā laikā. Tagad viņš vienmēr bija prom, pēc darba nenāca mājās un savas brīvdienas pavadīja ar kaut kādiem tunisiešu draugiem, ar kuriem man nebija ļauts iepazīties. Viņš ieradās tikai paēst un pārgulēt. Man bija ļauts vairs viņam tikai mazgāt un tīrīt. Ja es atvēru muti, viņš mani sita. Kad viņš naktīs ielīda pie manis un vēlējās realizēt „savas tiesības”, viņaprāt viss atkal bija labi.
Tad viņš sagribēja personīgo automašīnu. Tā kā viņam nebija ietaupījumu, tad man vajadzēja galvot. Kāpēc es to izdarīju, es nezinu. Tostarp bija pagājuši trīs gadi un viņam tika piešķirta beztermiņa uzturēšanās atļauja. Viņš to saņēma, atnāca mājās, sapakoja savu čemodānu un vēl citas mantas, un pārvācās pie sava drauga. Kaut kādā ziņā es biju priecīga, ka viņš bija prom, bet tomēr tā tas nebija. Viņš ieradās divas, reizēm trīs reizes nedēļā, lai paēstu un atnestu savas netīrās drēbes mazgāšanai.
Kad es to vairs nespēju izturēt, es viņu izdzinu sava dēla klātbūtnē, kas tieši bija ieradies ciemos. Vienatnē es to nekad nespētu izdarīt. Viņš vairs neveica savas iemaksas par auto un banka ieradās pie manis. Tā kā auto bija noformēts uz viņa vārda un es biju galvojusi, tad man nekas cits neatlika. Mans vīrs vairs nestrādāja un man bija viņš jāuztur.
Es iesniedzu laulības šķiršanu un tad sākās šausmu scenārijs, kuru daudzas no jums droši vien zina. Draudi, piekaušana, durvju laušana, policija un visa programma. Es viņam vairs neko nedevu, nemaksāju arī vairs par viņa auto, tāpēc banka automašīnu atdeva atpakaļ pārdevējam. Automašīnas dokumentu atdošana vien bija vairāk nekā sarežģīta. Arī šeit bija jāiejaucas policijai.
To, ka es viņam to nodarīju, viņš man nepiedeva. Atriebība sekoja nekavējoties. Kamēr es nebiju mājās (to viņš bija izspiegojis), viņš ieradās ar otru atslēgu, kuru viņš slepus bija izgatavojis, un iznīcināja visu, ko vien varēja iznīcināt. Es paziņoju policijai, bet viņš visu noliedza. Par laimi kaimiņš bija redzējis viņu ienākam mājā un pēc 45 minūtēm no tās izejam. Mans „lidojošais paklājs” tika apcietināts. Viņš tika apsūdzēts par krāpšanu, apzinātu sveša īpašuma iznīcināšanu, krāpnieciskām laulībām, miesas bojājumiem un Ārvalstnieku Likuma pārkāpumiem. Es liecināju imigrācijas birojā, ka pie beztermiņa uzturēšanās atļaujas viņš ir ticis caur krāpnieciskām laulībām.
Kad viņš vēlāk sēdēja izsūtīšanas apcietinājumā, viņš izmēģināja visu, lai mainītu manu nostāju. Viņš lūdzās un diedelēja, stāstīja atkal par savu bezgalīgo mīlu, bet kad tas viss nelīdzēja, un vēlāk viņš atkal tupēja savā Tunisijā, sākās draudi. Mēnešiem ilgi viņš lika noticēt, ka viņa atriebība būs briesmīga un ka viņš parūpēsies, lai mana dzīve vairs neturpinātos ilgi. Galu galā viņam taču esot pietiekami daudz draugu, kuri viņam vēl esot kādu lūgumu parādā. Kādas bailes es pārdzīvoju! Ilgu laiku es neuzdrošinājos iziet ārā no mājas. Mans dēls uz laiku pārcēlās atpakaļ pie manis, lai pa naktīm es nebūtu viena.
Galu galā bailes pamazām norima un mana dzīve atkal normalizējās. Terapija un grāmata „Smiltis dvēselē” palīdzēja man tikt ar visu galā. Man atkal klājas labi un mans „lidojošais paklājs” ir nonācis tur, kur viņš piederas, kur viņam nekā nebija un kur viņš nekas nav. Es nesaprotu, viņš būtu varējis dzīvot pie manis un kopā ar mani skaistu dzīvi. Vai jūs to saprotat?
Kāpēc es viņu saucu par „lidojošo paklāju”? Tāpēc, ka viņš priekš manis ir vairs tikai viens no šiem liekulīgajiem tūkstoš un vienas nakts stāstiem. Tajos arī vienmēr runa ir par maldināšanu, intrigām, sāpēm un vardarbību.