Anksa-n, Naudu laukos saimniekojot var iegūt, kopjot mežu, pārdodot koksni, malku, šķeldu (no krūmiem), iesējot labības vai kartuļu lauku, ražojot dažādas noderīgas lietas, piemēram audumu, papīru u.c (ja idejas ir labi attīstītas), turot lopus, bites, audzējot zivis, nodarbojoties ar rokdarbiem, galdniecību, auto un traktoru mehāniku, varbūt arī mākslu, rokdarbiem, darbu internetā, piemēram, programmēšanu u.c., kas kuram tuvāks. Kaņepju šķiedra ir ļoti perspektīva nozare, ar lielu finansiālu potenciālu.
bet ja nu es būšu pavisam nabags, vecs, nevarīgs un nevienam nevajadzīgs, tad varbūt nav vērts mani glābt, lai tikai es izvilktu vēl kādu brītinu līdz nākamajai ķibelei.
Un ja nu pēkšņi ar mani kaut kas notiek šobrīd, es varu paļauties uz savu ģimeni, ja notiek vēlāk, uz saviem draugiem, ja vēl vēlāk, uz saviem bērniem, kuriem es būšu sagatavojis nepieciešamos pamatus, lai tie varētu vieglāk atrast savu nišuun produktrīvi darboties
vai tikai mēs neesam pārāk iedomājušies, ka mums jāglābj katrs, kurš pats sevi nevēlas glābt? piemēram ilgstoši alkoholiķi, un smēķētāji, kuriem pirmā palīdzība ar laiku nepieciešama arvien biežāk un biežāk, bet kuri par savu veselību paši nerūpējas? Manuprāt, šādos gadījumos ir amorāli uzskatīt, ka viņiem pienākas tērēt citu līdzekļus, kuriem pašiem varbūt viegli neiet.
Tas protams, pieņemot, ka viss ies kā iecerēts. Nu, ja nē, tad "gan jau kaut kā", "tad jau tredzēs", vai arī miršu nost. Mēs visi kādreiz mirsim.
kaut kā tā es domāju