Bērnību atceroties, mūsu sētas bērniem dikti patika baidīties. Ta nu sasēdāmies visi vienā čupiņā un stāstījām visādus baiļu stāstiņus, gan kur dzirdētus, gan arī pašu izdomātos. Parasti tāda baiļu čupošanās notika novakarēs zem vecā pīlādža, kurš auga ceriņkrūmu apļa ieskauts, nelielas zaļi apaugušas noras viducī. Starp ceriņkrūmiem bija arī daži pussgruvuši granīta un akmens pieminekļi, kas piešķīra šai vietai īpašas baiļu sajūtas bērnu uztverē, pēcpusdienās vēlās. Bet no rītiem un pa dienas vidu, šī bija ļoti iemīļota spēļu vieta jautrām rotaļām. Katram bērnam protams arī bija savs izdomāts baiļu stāstiņš, šīs mīļās noras sakarā un par tiem akmeņiem ceriņkrūmājā.
Dažreiz baiļu stāstiņos aizrāvušies, nenovaktējām vecāku noteikto mājās iešanas vakara stundu, tad nu bailīgi sēdējām viens pie otra piekļāvušies, gaidīdami vecāku nākšanu mums pakaļ, jo paši baidījāmies no noras ārā kustēt.
Protams par to tika saņemts mājas arests, katram pēc nopelniem. Bet tikko, kā sods bija izciests, tā atkal visi kopā sanākuši turpinājām jaunu baidīšanās tūri.
Kādi bija Jūsu bērnības dienu baidīšanās prieki un nedarbi? Varbūt, neskatoties uz to, cik jauni vai ne vairs tik jauni esot, baidīties gribas arī šodien? Katram savas dzīves laikā ir piedzīvots kāds mistisks vai arī reāls baidīšanās mirklis, kurš ik pa brīdim ienāk prātā. Interesanti būtu palasīt, ja protams ir vēlēšanās tajā dalīties diskutējot.