Uztura jautājumu speciālisti aprēķinājuši, ka gaļas patēriņa samazināšana ASV par 10% ļautu atlicināt graudu daudzumu, ar ko pietiktu 60 miljonu cilvēku paēdināšanai. Traģiska un šokējoša patiesība ir, ka 80-90% ASV izaudzēto graudu tiek izbaroti lopiem. Reālo faktu izpēte ir pamats izpratnei, kā mēs varam pareizi izmantot pasaules resursus. Arvien vairāk zinātnieku un ekonomistu aizstāv veģetārismu, kā līdzekli bada problēmas risināšanai uz mūsu planētas.
Gaļa ir visneekonomiskākā un neefektīvākā barība, kādu vien mēs varam lietot. Vienas mārciņas gaļas olbaltuma cena ir divpadsmit (!) reizes augstāka nekā tāda pat augu olbaltuma daudzuma cena. Tikai 10% no gaļā esošā olbaltuma un kalorijām var tikt izmantoti organismā, pārējie 90% ir nelietojami sārņi.
Milzīgas zemes platības tiek izmantotas lopbarības audzēšanai. Daudz produktīvāk būtu audzēt graudus, pupas vai citus pākšaugus. Piemēram, audzējot buļļus, vienas olbaltuma mārciņas iegūšanai vajadzīga lopbarība, ko var izaudzēt vienā akrā zemes. Ja šo pašu platību apsēj ar sojas pupiņām, var iegūt 17 mārciņas olbaltuma. Citiem vārdiem, gaļas ražošanai nepieciešams 17 reizes vairāk zemes nekā lai pārtiktu no sojas pupām. Bez tam sojas pupas satur mazāk tauku un tajās nav holesterīna un gaļas toksīnu.
Laikā, kad miljoniem cilvēku mirst badu, daži bagātnieki nelietderīgi izmanto auglīgas augsnes, ūdeni un labību ar vienu vienīgu mērķi – baroties ar gaļu, kas pakāpeniski sagrauj cilvēka veselību. Pateicoties gaļas lopu audzēšanai, amerikāņi gadā izlieto vairāk nekā tonnu graudu uz vienu cilvēku, kamēr vidēji pasaulē uz vienu cilvēku šis skaitlis ir ap 200 kg. Mahatma Gandijs ir teicis: “Zemes pilnīgi pietiek, lai apmierinātu katra vajadzības, bet nepietiek, lai apmierinātu katra alkatību.”
0
0