Man gan liekas, ka tas, kurš teicis, ka laime nav naudā, to domājis nedaudz savādāk. Algai kā minimums ir jānodrošina Maslova piramīdas apakšējo rindu, bet nodokļiem - otro, un tad no tās trešās pakāpes var sākties sava ceļa un ambīciju izvērtējums - dzīvot ģimenei, labdarībai, karjerai, utt. koroče dzīties pēc naudas, slavas vai rasas pilēm saulrietā.
Bet mums ir tāda perversa situācija, ka cilvēks strādā, itkā pat prestižu darbu, saņem apbalvojumus, bet nevar ne īsti nodrošināt sev mājokli, ne arī būt par to drošs, ka parāda piedzinēji vienā brīdī to atņems. Situāciju vēl vairāk pasliktina tās visas labdarības un apdrošināšanas - tas ir instruments, kas ļauj glābt tikai slīcējus, nevis kavē ļaut tiem rasties. Un ar to arī hlibis un esi zem tās pašas maslova piramīdas apakšējā pakāpiena.
Nezinu gan, vai pat vissūdīgākajos viduslaikos algotam darbam bija tāda samaksa, par kuru vispār nevar reāli izdzīvot? Bet cik tagad cilvēki nestrādā tādos darbos, kur no vīra algas maksā kredītus+komunālos, bet no sievas algas dzīvo, bet katrs no viņiem atsevišķi ar savu algu nemaz nevarētu izdzīvot? Un kā vispār var būt ģimene mazdrošināta, ja māte, piemēram, strādā pilnu darba dienu? nedomāju, ka atņemt šiem cilvēkiem to pašu iztikas minimumu ar visiem pabalstiem, kāds varētu vēl pateikt, ka laime nav naudā.
0
0