Jautājums, vai Eiropa klausīsies mūsu padomos. Mēs jau arī tiekam uztverti kā mazliet zemākas kārtas, bet patiesībā tas ir dabīgi, tā tas notiek cilvēku sabiedrībā. Un vēl ir pilnīgi normāli aizstāvēt savu zemi, nevis kaunēties, ka nelaižam iekšā katru, kas to vēlās.
Nevar nepiekrist Eniņa vārdiem: "Milzīgajā bēgļu vilnī, kas aug ģeometriskajā progresijā, lielākā daļa tomēr ir ekonomiskie migranti, par ko liecina fakts, ka 75 % no bēgļiem ir spēcīgi jauni vīrieši. Man gribētos katram no viņiem jautāt: Ja tavā valstī ir pilsoņu karš un valda visādas nosodāmas nelietības, tad tavs pienākums pret savu dzimteni ir tai palīdzēt, cīnīties pret ienaidniekiem, nevis aizmukt uz lielo naudas pelnīšanas vietu un sagaidīt, kamēr, riskējot ar dzīvību un veselību, citi izcīna zemei brīvību. Šie stiprie jaunekļi nav no kautrīgajiem. Labi zina cilvēktiesības. Nobloķē sliežu ceļus, pretojas policijai, pārvar žogus, draud ar bada streiku. Gribas jautāt: vai mūsu bēgļi pēc lielā kara arī darbojās tikpat uzstājīgi?"
Nabaga Horvātija, nabaga Slovēnija, kurai tagad būs jāpārcieš praktiski iebrukums viņu zemē. Ungāru valdība spēja būt stipra un piesedzoties ar starptautiskām normu izpildi, pret kurām neviens nespēja neko iebilst, pašu vien radītas tās ir, mācēja nosargāt savu zemi, neskatoties uz sašutušajiem iebildumiem, kā tā darīt nav labi.
0
0