murminators: "Atvainojiet, vairs nav laika. Pagaidām - uz redzēšanos, bet sakarīgas atbildes uz to, kāpēc Merkelei bēgļus vajag, te neviens līdzšim tā arī pat nemēģināja dot."
====
Labi, lai iet, nedaudz brīvā laika padiskutēt ar murmi... Ideja, ja skatās kapitālismu ir... lēts darbaspēks. Sabiedrība noveco un vajag jaunus kadrus, kas esošiem nodrošinās labas vecumdienas.
Pacik mana nodarbošanās ir saistīta ar šo "finanšu kapitālismu", regulāri saņemu visādas ziņas no Goldman Sachs un citām investīciju/treideru bankām + informāciju no finanšu lapām, septembrī mani piesaistīja viena no Goldmana analīzēm par esošo situāciju Eiropā:
----
"Whichever way we slice the data, the growth in working age population stands out as a key driver of economic growth for most countries. A healthy dependency ratio, a skilled workforce, together with strong institutions and an absence of major resource imbalances is usually the formula for country-level success. But with most DMs weighed down by ageing populations, a key question is this - can people inflows can counter challenging demographics? The short answer is yes, but only up to a point...
The rising concerns on ageing have unsurprisingly been accompanied by more accommodative policies on immigration; the number of countries with stated plans to grow their populations via immigration has gone up to 22 as of 2013, from 10 in 2010 (note that immigrants also tend to have higher fertility rates).
But for many countries, people inflows are only part of the solution. In order to maintain current levels of retirees/working age population ratios in 2025, immigration rates in Western Europe need to be 7x-8x higher than current run rate (based on UN estimates), while in Japan and Korea, the requirement goes up to a highly improbable 26x and 58x current levels."
+ papildus informācija un tabulas šeit:
http://i.imgur.com/LInZ5CW.png http://i.imgur.com/6Me6xR2.png ----
Citiem vārdiem sakot Goldman saka, ka R-Eiropai vajag vēl 7-8x augstāku imigrācijas daudzumu, lai spētu nodrošināt esošo sistēmu, Japānai un D-Korejai attiecīgi 26x un 58x reizes lielāku imigrāciju. Tas protams pie nosacījumiem, ka citi faktori nemainās, t.i. pensijas vecums utt. Japāna un D-Koreja, kā zināms nepieņems nevienu no šiem bēgļiem/imigrantiem, Japānas premjers Šinzo Abe teica, ka savas valsts iedzīvotāju intereses/drošība viņam ir prioritāte... 25% no Japānas iedzīvotājiem ir vecāki par 65 gadiem. Viņi mēģina uz doto brīdi šo problēmu atrisināt ar ekonomikas stimulāciju un arī... robotiem(lētā darba spēka vietā ).
CNN Money uzskata, ka 2016. gadā galvenie riski ES ekonomikas izaugsmei būs sabiedrības sašķeltība, terrora riski, migranti:
http://money.cnn.com/2016/01/01/news/...look-ahead/ 2015. gads Eiropā ieies vēsturē, kā gads, kurā pilsētās pēc ļoti ilga laika vai vispār pirmo reizi vēsturē patrulē policisti ar ieročiem, publiskos pasākumos tiek ieviestas bezprecedenta drošības normas, jaunā gada svinības un citi publiski pasākumi tika ierobežoti vai vispār atcelti drošības risku dēļ + jau minētie izvarotāju uzbrukumi, rekorda liels daudzums anti-Islāmistu pret-terorisma reidu un pirmo reizi Šengenas vēsturē starp Šengenas zonas valstīm tika ieviesta robežkontrole.
Skatoties uz 2015. gadu... vai tiešām šāds klimats veicinās ekonomikas izaugsmi? Papētot informāciju un rakstus, piemēram, no Financial times, tad Parīze un citas lielās ES valstu galvaspilsētas saskarās ar lielu tūrisma kritumu. Novembra beigās, 2 nedēļu laikā pēc uzbrukuma Parīzē, Francija tūrisma krituma dēļ jau bija zaudējusi 1.4 miljardu eiro un Briseles uzņēmēji, kamēr patrulēja policija, cieta 36 miljonu eiro dienā lielus zaudējumus.
Eiropas Centrālā Banka dara visu iespējamo, naudas printēšana + eiro devalvācija... bet Vācijas akciju tirgus/index DAX ( 30 lielākās Vācijas kompānijas, ieskaitot BMW, Adidas utt.) kopš 2015. gada aprīļa ir krities par 20-21%. Vācijas ekonomika uz doto brīdi atrodas tajā sauktajā "bear market"/"lāča tirgus(latviski ?)" territorijā, kas nozīmē 20%+ kritumu akciju indexiem un pesimismu par ekonomikas izaugsmi. Šeit arī jāpiemin, ka eiro uz šo brīdi tirgojās pret USD valūtu 1.09, vēl pirms pāris gadiem bija virs 1.40. Līdzīgs vājums ir arī pret GBP un citām valūtām, kam teorētiski būtu jāpalīdz Vācijai vairāk eksportēt un attiecīgi sekmēt akciju tirgu izaugsmi(kompānijām labāki finanšū rezultāti utt.)... bet nekā. Ja kāds pirms 2 gadiem man teiktu, ka Eiro tirgosies 1.05-1.10 robežās un Vācijas ekonomika tiek stimulēta ar 1+miljoniem jaunu iedzīvotāju, kuriem vajag gan ēst, gan drēbes utt, tad man būtu grūti iedomāties, ka Vācijas ekonomika atrastos uz "bear market" robežas.
Ceru, ka Murmim šī atbilde patiks un gribētu dzirdēt viņa viedokli!