Oiiii, atnesa man zinātnieks info, ka Rīgā nu jau aptuveni pusē skolu fizika kā priekšmets nenotiekot, jo ... nav skolotāju. :) :) :) Ar ķīmiju, kā saprotu, situācija ir līdzīga. Nu, tad par "valsts" nākotni šādos apstākļos ... Tēmas pieteikumā taču arī par nākotni ir runa, vai ne?
Kādas prognozes, kas pēc gadiem 10 studēs RTU ja neizdosies viņu Inženierzinātņu vidusskolu paplašināt līdz līmenim, kad vidusskolnieku tur būs tikpat, cik vēlāk studentu augstskolā? Vai arī, ko pasniegs RTU pēc gadiem 10? Tagadējās vidusskolas vielu? :) :) :) Kādā kursā trešajā nonāksim līdz atvasinājumiem? :) :) :) Un piektajā kursā apgūsim matricas, determinantus, utt.? Izskatās, ka ar laiku pieaugs biroja telpu piedāvājums Ķīpsalā un vēl šur un tur, jo ko inženierzinātņu augstskolā darīt tiem, kuri Ņūtona likumus nezina?
Ejam tālāk. Ja iznīks RTU, tad ... kas notiks institūtos (Polimēru mehānikas, Koksnes ķīmijas, Fizikālās enerģētikas, Cietvielu fizikas, un visbeidzot - LV zinātnes lepnumā - Organiskās sintēzes institūtā)? Arī biroju telpas īrnieku vajadzībām?
Nu, varbūt kā "Turība" ... indiešus piesaistīsim un pakijus un ar viņiem mēģināsim zinātni uzturēt pie dzīvības? :) :) :)
P.s. Kariņiem algas paaugstināja, skolotājiem - nē. "Valdības" prioritātes uzskatāmi (tiem, kuri ko tādu spēj vispār izprast), ar ko arī apsveicu. Kā jau bija gaidāms, pareģojumi turpina piepildīties. Nebūs jums par maksātajiem nodokļiem ne normālas izglītības, ne medicīnas, ne policijas, ne glābēju, ne pensiju. Vispār nekā nebūs, būs tikai algas un prēmijas ierēdniecībai un "elitei".
4
1