Manuprāt tēma par PAŠPIETIEKAMĪBU ir meditācija ceļam uz to, bet ne apliecinājums, vai iemesls strīdam par to.
Svešvārdu vārdnīcā skaidrojumu "Pašpietiekamība" neatradu, bet no "365 dienas ar DAO" izlasīju šo:
Esi pašpietiekams, bet neizolējies.
Kad Ķīnas imperators noslēdza valsts robežas,
sekoja vairāki stagnācijas un panīkuma gadsimti.
Dao filozofijas nolūks ir virzīt cilvēku uz pašpietiekamību. Lai arī ko jūs darītu savā dzīvē, jums jābūt spējīgam to darīt patstāvīgi, bez citu palīdzības. Vienalga, vai esat nokļuvis tuksnesī vai uzņemat pie sevis smalkus viesus, jums jātiek galā viegli un ar veselīgu pašapziņu.
Pašpietiekamība nav pašizolācija. Tā ir ļoti būtiska atšķirība. Kad Ķīnas imperators noslēdza robežas, valsts bija tik pašpietiekama, ka iedzīvotāji bija apmierināti ar pašizolāciju. Visa tauta ieslīga tādā kā burvju miegā. Taču iznākumā sabiedrība deģenerējās, iestājās stagnācija un apsīkums.
Tās pašas problēmas var rasties cilvēkiem, kuri ir tik pašpietiekami, ka izvairās no iesaistīšanās dzīves norisēs. Viņi iekšēji sairs savas dekadences un stagnācijas dēļ vai arī sabruks, kad ārpasaule piedāvās ko nesaprotamu.
Dao sekotāji klejo un pēta pasauli. Viņi reizēm var izmantot pagaidu priekšrocības, ko sniedz noslēgšanās sevī un pašizkopšana, taču neizvēlas ilgstošu izolāciju. Viņi saplūst ar dao un ar visu pasauli un tā izvairās no pagrimuma.
Dens Mindao "365 dienas ar DAO"
0
0