Patiesībā, vienam saimniekam ir jābūt. Tad ir vairāk kārtības. Kolhozā dzīvojot ir bardaks. Kopīgus lēmumus pieņemt ir grūti, jo katram savas domas un vajadzības. Viens to grib, cits to negrib. Māja liela, dzīvokļu daudz. Kamēr vēl tiec līdz darīšanai..
00
16/11/2015 10:08
Piekrītu. Kolkozā:-)bardaks lielāks. Un tieši tādēļ (vismaz Jelgavā) ir dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona kas cīnās ar bardaku:-) Manā gadījumā nepilna gada laikā ir izdevies sakārtot daudzas lietas. Lēmumus pieņemam aptaujas veidā(tas ir likumīgi) .Varu uzaicināt ciemos un padalīties pieredzē .(arī kā energopārvaldnieks)
Reizumis sanācis dzirdēt Rīgas namu pārvaldnieka preses meiteni, nu šito salto jauno lēdiju, kura ar akmenī cirstu seju ik gadījumu māk izskaidrot tā, ka apsaimniekotājs arvien ir nevainīgs kā zīdaiņa asara, bet pie vainas ik vienā neizdarībā vai notikušajā ir tikai un vienīgi apsaimniekotā īpašuma iemītnieks:)
danielrebus... jāā tu vēl dzīvo pasakā un savā iedomu pasaulē, ūdeni auksto vai karsto 70-80 gadu mājām, kuras ir celtas kā daudzstāvu, nevar nogriezt ūdeni un apkuri vienam dzīvoklim, vainu ierobežo visiem vai nevienam, stāvvadi iet dzīvokļa iekšpusē un vienotā sistēmā, ķēdē saslēgti, vienu posmu izņem un ķēde nedarbojās opera... nekas nav jāapmaksā man kā parādniekam, es pārdodu dzīvokli norēķinot nost parādu un ja man izdodas noslēpt parādu, tad jaunie īrnieki apmaksā visus manus parādus lasiet likumus un skatieties komatus ar kuriem tos apiet
Laikam es te varētu par saviem nodokļiem, kas man tā kā nepatīk... / kustāmie un nekustāmie nodokļi/ Bet es ar cisām savām šūnām esmu par to lai ceļ nodokli alkoholiskiem dzērieniem, cigaretēm un arī saldām suslām ko bērni dzer nemaņā!utt.
Atvaino, es tiešām neiedomājos, ka jūsu mājā ir gaisa apkure un visi ūdeņu tek gar sienu kā ūdenskritumi.
Es runāju par īpašumiem kuros apkure un ūdens apgāde tiek nodrošināta pa caurulēm. Nav svarīgi vientrubu vai divtrubu sistēma. Katrā dzīvoklī pirms ūdens santehnikas ūdenim var ierīkot krānu ar samazināt plūsmas šķērsgriezumu. Arī apkures radiātoriem var ierīkot apejas cilpu, pa kuru apkures šķidrums apiet nemaksātāja sildelementus. Ja grib šo lietu risināt, tad tehniski tas ir iespējams. Cita lieta, ka sevi mānām ar domu, ka neviens jau neko nevar izdarīt.
Ticiet man. Tiklīdz pirmajiem ūdens un apkures piegāde tiek reāli ierobežota, tā uzreiz pārējie parādnieki steidzas nokārtot savus parādus. Smagāk ir ar īpašniekiem kuri ir prom ārzemēs, bet viņu dzīvokļi stāv gadiem tukši.
00
16/11/2015 18:14
Apkuri var ierobežot, bet stāvvadi ta paliek.:-) temperatūra dzīvoklī tāpat būs pietiekoša, un pēc oficiāliem aprēķiniem par tādu apkuri tikai ar stāvvadiem jāmaksā 30-50% no tā ko būtu jāmaksā ja ir konvektori. Ja izolē stāvvadus, tad jāmaksā apm. 17%, par tā saucamo koplietošanas apkuri. Tādā gadijumā dzīvoklī jāuztura temperatūra atb.normai, lai neciestu kaimiņi aiz sienas. Tā kā tā lieta nav tik vienkārša.:-)
00
16/11/2015 18:20
Bet vēl labāk darīt kā Krievijā. Tur parādniekiem ar speciālām tehnoloģijām nobloķe kanalizācijas stāvvadu tikai parādnieka dzīvoklī, un lai to veiktu, tajā dzīvoklī nav jāiekļūst. Domāju, ka tas labi darbojas. Ja, kas, tad tas ir iespējams arī Latvijā.
00
16/11/2015 19:44
pafantazejam, pafantazejam, ka vel cilvekus paspidzinat...
00
16/11/2015 20:02
Jā, bet pārējie ir nemaksātāju ķilnieki. Nav mājai naudiņas(parādnieku dēļ)-nav darbiņu. Tāds lūk stāsts... :-)
Ar spīdzināšanu nav nekāda sakara. Dažs labs parādnieks dzīvo cepuri kūldams, braukā labā autiņā un pat nedomā maksāt. Tai pat laikā apzinīgā māmuļa no pretējā dzīvokļa dzīvo pusbadā taču visus maksājumus veic perfekti. Tad nu spried pati, kurš te tiek spīdzināts bet kurš nē.
00
16/11/2015 21:54
Tieši tā! Un vēl tie bijušo īpašnieku parādi. Bankas atņēma dzīvokļus par parādiem, pārdeva, bet parādi palika. Un izskatās, ka tos parādus neatgūt.Tieši tādēļ stulbs likums : parāds nav īpašumu(kā tas bija agrāk), bet uz bijušo ipašnieku. Un ņem kur gribi naudu lai remontētu karstā ūdens stāvvadus, ja mājai - 6000 eiro:-)