Situācija.
Kamēr autiņš remontējas, no rītiem uz darbu šad un tad braucu ar bērnu autobusu, ja puikiem, vienam vai otram, aizvest nesanāk. Nu, tāds, vietējās pašvaldības izdomājums, kurš aiztransportē gan uz skolu, gan uz dārziņu, gan uz darbu. Man baigi parocīgi, ērti. Tad nu tā. Šorīt nākot pieturvietā, redzu, stāv lielais brālis un mazais brālis no attāliem kaimiņiem. No nelabvēlīgas ģimenes. Nu stāv i stāv. Lielais bakstās telefonā, mazais plikšķina aces un divas garas, zaļas puņķu tapas nostiepušās līdz lūpai. Pienāk autobuss, lielais mazo ieceļ iekšā, iesēdina, piesprādzē un pats izkāpj atpakaļ. Tādu pašu, puņķainu. Jābrauc apmāram minūtes desmit. Vēroju. Sīkais turpina plikšķināties un sērīgi laiza savas zaļās puņķu tapas. Kuras pa šo laiku nostiepušās jau garām lūpām, pa zodu. Piekaltušas pa vaigiem un pieķēzījušās pa tautiski rakstaino šalli, dubultā ap kaklu aptīto.
Neesmu gatava pavērsienam, ka vajadzētu vismaz siltu, slapju dvieli, lai sīko attīrītu. Neesmu gatava pat liekai pakai mitro salvešu. Jo savējo salveti turu kabatā savām vajadzībām. Neesmu gatava vispār kautko pasākt, jo uzdzen vēmienu doma vien. Ar savējo būtu savādāk. Ko niekus, savējo tādā stāvoklī vispār neviens no mājas nelaistu. Savējais vispār tādā stāvoklī nekad nav bijis, kad puņķi tek kā strutas, bez apstājas un ar straumi.
Vot un domāju. Vai man vajadzēja kaut ko darīt? Vajadzēja kaut ko teikt? Kam? Un vai tam kāda jēga? Un vēl es domāju par tiem nabaga veselajiem bērniem, kurus vecāki veselus atved uz dārziņu un cer veselus, neaplipinātus arī vakarā saņemt atpakaļ.
0
0