Arī ķekatu maskas neesot bijušas tāpat vien.katrai sava loma un nozīme. nevis vienkārši ķemoties... bija jābūt lācim, dzērvei, vel tur šadiem tādiem dzīvniekiem, (neesmu gugle, neesmu eksperte)neiztrūkstošs ķekatnieku pilka bija nāves tēļs. no kuras nebija jabaidās, kas ar nāvi dabūjis padancot, tas ilgi dzīvojis. ja-naivi, bet ļautiņi ticeja un ļautiņiem patikas kaut ka sevi izklaidēt.Jūs ticēsiet vai ne, bet-zināt- nebija tais laikos televīzori un interneti... nu nebija.
kapec tiešī Miķēļi- tiešī tā-beidzas viens rits dabā, lauka darbi mazuma, jo agri satumst vakari, veļu laiks beidzies, kad mirušie peiminēti un godināti... un līdz Ziemsvētkiem, vakarus īsinot, var jautri patusēt. staigājot no mājas uz māju, puisi varēja nolūkot sev meitas, meitas- parādīt sevi puišiem(jo redziet-iepazīšanās portālu nebija-sausmas, vai ne?).un ja ņemam vera, ka šis patiešām vistumšākais laika sprīdis, kad diena sarūk sarūk sarūk.Tāpēc tieši Tagad un tāpēc tiešī Mārtiņos. un nevis tāpēc ka kalendārī rakstīts Mārtiņa vārds(jo redziet-ārprāts-arī kalendāru nebija, nebija atzīmētas 5 darba un 2 brīvdienas).
Vai to vajag visu darīt mūsdienās? varbūt nevajag, bet nevajag teikt, ka nav par to jāzina... Lieka informācija, zināt te cilvēkiem... hem cilvēks jau ta izmanto desmito daļu savu smadzeņu potenciāla, un iespējams ar interneta laikmetu-vēļ mazāk. a priekš kam smadzenes izmantot- visam tak ir gugles mamma...
0
0