Vai dieniņ-smiekli caur asarām, apmēram tā.Pa LTV1 kaučkāds raidījums, tur spriež par akcīzi alkoholam.Lai lielais nogrābstās, uz kādiem puņķiem viss budžets turas, vai pareizāk žonglē knapā līdzsvarā
====================================== =============
Padomāju arī par šo.
Teikšu tā. Var jau muļķa vēlētājiem pūst miglu acīs gadiem, tomēr šis laikam ir tas gadījums, kad sāk izrādīt ietekmi tie ekonomikas likumi, kuriem pāri nepārkāpsi un tos neizmainīsi. Ir viena valsts ar efektīvu valsts pārvaldi, kuras spēj samazināt nodokļus, ja vien vajag, spēj ar efektīvu nodokļu politiku ietekmēt ekonomiku, uzņēmējdarbību un būt elastīga (pielāgoties apstākļiem). Un ir otra valsts, kur par tādu "efektivitāti" neviens nekad nav domājis, jo vienmēr ir strādājis "ja pietrūks budžetā, atradīsim kādu, kuram vairāk noslaukt". Tad lūk, kā kādreiz skolā mācīja, darbojas dialektikas likumi un viens no tiem saka, ka kādas kvantitātes uzkrāšanās neizbēgami noved pie pārejas jaunā, citā kvalitātē. Cepiens no LV valdošajiem par neesošu vienošanos laušanu no igauņu puses ir nekas cits kā pāreja jaunā kvalitātē, kad akcīzes samazināšana vienā robežas pusē tiek uztverta kā nebūtiska rutīnas darbība, kamēr otrā robežas pusē bezmaz’ kā dzīvības un nāves jautājums. Jau tas fakts vien, ka Igaunijas Nodokļu un muitas pārvaldē kopumā strādājot ~ 1500 darbinieku, bet Latvijas VID - ap 4 tūkstoši, kamēr igaunīšiem budžeta ieņēmumi ir lielāki, uzprasās uz zināmiem jautājumiem un paskaidrojumu nepieciešamību, bet kam vidusmēra latvietim tas? Tādu jautājumu dienaskārtībā nav, - svarīgāk ir karogs, himna un alus ledusskapī.
Par neticamajām pasakām par ziemeļu "brīnumzemes" skolotāju un ārstu (ne - valstij piederošu krēslu un personisko bikšu dibenu deldētāju) algām pat runāt nav vērts.