Cik zinu, tad tieši lielā ārvalstu naudas IEPLŪŠANA Latvijā destabilizēja situāciju, jo sevišķi nekustāmo īpašumu tirgū.
Cerot uz lielu peļņu, zviedru bankas sastūma lētticīgajiem kredītņemējiem ievērojamu naudas apjomu. Tirgus bija par maz noregulēts ar nodokļiem, jo, tādus lēcienus cenās kā Latvijā, nepiedzīvoja pat ASV , kur hipotēku par normālu dzīves sastāvdaļu uzskata.
Starpība ir tikai tā, ka ASV pamatā kredītus ņem lai būtu kur dzīvot, bet Latvijā ņēma spekulatīviem darījumiem. Tas ir tas pats kas spekulēt valūtas biržā, liekot uz cenu celšanās bezgalību ( pilnīgs idiotisms).
Arī patreizējā valdības rīcība ir vismaz neloģiska, ar nodokļiem sašaurinot patēriņu. Valdības aparātu patiesi varētu samazināt, pat daļu funkciju vispār var neveikt.
Piemērs - kam gan vajadzīgs Latvijas Sertifikācijas centrs, ja pamatproblēma ir Latvijas kompetences atzīšana starptautiski. To mierīgi var veikt privātstruktūra, iegūstot starptautisku atzīšanu.
Un vēl visvisādas inspekcijas. Katrs uzņēmums atbild Likuma priekšā par esošo aprīkojumu ar ko tas strādā, un neviena ikgadējā pārbaude un zīmogošana neizslēdz avāriju iespēju. Bet Latvijā šādas inspekcijas gan traucē strādāt, gan iekasē naudu par pārbaudēm. Bet atbildība, vienalga, vadībai.