valstis, kurās ir ierobežota kažokzvēru audzēšana
Šveice< /sp an>
[color=#626262]Šveices likumos noteikti stingri kažokzvēru audzēšanas noteikumi, kuru dēļ šo dzīvnieku audzēšana ir nerentabla un valstī nav kažokzvēru audzētavu. Minētie labturības noteikumi ir līdzīgi noteikumiem šo dzīvnieku turēšanai zoodārzos: divām polārlapsām vai jenotsuņiem jānodrošina minimāli 40 m2 zemes, kurās tie var rakties, vieta, kur paslēpties, un 8 m2 plata noslēgta telpa. Divām rudajām lapsām jānodrošina vismaz 100 m2 liela zemes platība, vieta, kur paslēpties, un 10 m2 liela platība iekštelpās. Divām ūdelēm vai seskiem jānodrošina vismaz 15 m2 liela zemes platība un baseins ar ūdeni.
Dānija< /sp an>
[color=#626262]Dānijā, kas ir viena no kažokādu audzēšanas lielvalstīm, 2009. gadā pieņemts likums par lapsu audzēšanas aizliegumu ar pakāpenisku pāreju līdz 2017. gadam (izņemot divas lapsu audzētavas, kuru īpašniekiem šī uzņēmējdarbība veido galvenos ienākumus — tiem audzētavu darbība jāizbeidz līdz 2023. gadam). Tomēr ūdeļu audzēšana Dānijā vēl joprojām ir atļauta; Dānija ir otrā lielākā ūdeļādu ražotājvalsts pasaulē (pirmajā vietā ir Ķīna).
Itālija< ;/s pan>
[color=#626262]2008. gadā Itālijā, līdzīgi kā Šveicē, tika pieņemti stigri likumi kažokzvēru audzēšanas labturības jomā. Lai turētu šinšillas un lapsas kažoku ieguvei, Itālijā tām jānodrošina aploki uz zemes (nevis būri), migas, objekti, ar ko spēlēties, un ūdenstilpne peldēšanai. Šī iemesla dēļ pēdējā šinšillu audzētava Itālijā beidza darbību 2012. gadā.
Zviedrija&l t;/ span>
[color=#626262]Zviedrijā 1995. gadā, ņemot vērā sabiedrības kritiku par apstākļiem, kādos kažokzvēru audzētavās tiek turētas lapsas (šie apstākļi nespēj nodrošināt dzīvnieku vajadzības), tika pieņemts likums, ar kuru aizliegts kažokzvēru audzētavām turēt lapsas krātiņos un kurā noteikts, ka lapsām jānodrošina apstākļi, kuros tās var brīvi kustēties, rakties zemē un socializēties ar citām lapsām. Ievērojot šīs prasības, audzētājiem lapsu turēšana nav izdevīga, tādējādi lapsu audzēšana kažokādām Zviedrijā vairs nenotiek.
Vācija< /sp an>
[color=#626262]Vairākās Vācijas federālajās zemēs — Bavārijā, Hesenē, Ziemeļreinā-Vestfālenē un Šlēsvigā-Holšteinā — kažokzvēru audzēšana ir aizliegta. Pārējās federālajās zemēs kažokzvēru audzētavām nepieciešamas licences.
Kažokādu un to izstrādājumu tirdzniecības aizliegumi
Šobrīd dažās pilsētās, tostarp Rietumholivudā, Dublinā un tās apkaimē un Tralī, ir pieņemts aizliegums pārdot kažokādas un to izstrādājumus. Rietumholivudas pilsētā šāds lēmums tika pieņemts 2011. gadā, un tas stājā spēkā 2013. gada septembrī. Rietumholivudā ir aptuveni 200 apģērbu veikalu, no kuriem lēmuma pieņemšanas laikā gandrīz pusē tika pārdoti kādi kažokādu izstrādājumi, un aplēses liecināja, ka to vērtība ik gadus sasniedza aptuveni divus miljonus dolāru. Kopš septembra kažokādas šīs pilsētas veikalos netiek tirgotas.
Izraēlā izskatīšanas stadijā šobrīd ir likumprojekts par kažokādu ievešanas un tirdzniecības aizliegumu. Ja šis likumprojekts tiks pieņemts, Izraēla būs pirmā valsts pasaulē, kurā būs aizliegta kažokādu tirdzniecība (izņēmuma kārtā būs atļauts ievest lapsādas reliģisku iemeslu dēļ: tā kā ultraortodoksālie ebreji pauda pretestību pret šo likumprojektu, viņu reliģisko svētku tērpa sastāvdaļu — lapsādas cepuru — izgatavošanai būs atļauts ievest lapsādas).< /span>
0
0