Visupirms paldies autorei par lielisko tēmu. Esmu gandrīz 100% pārliecināts, ka tas vaimanātājs un "pareizā" rituāla uzspiedējs ir da jeb kas, izņemot pirtnieku. Viss biežāk šādi "pseido" pirtnieki ir kaimiņi, darba kolēģi vai citi nejauši kompānijā nokļuvuši cilvēki. Tādēļ lūgums viņus nesaukt pa pirtniekiem un nedegradēt pirtnieka arodu. Vai arī gluži ortādi, ja tas ir darboni, kas sevi prezentē kā pirtnieku tad skaidri un gaiši pateikt kas, kur un kā.
Kas attiecas uz pirti, tad pirtnieka ( patiešām pirtnieka) un pirts viesa attiecībām manuprāt būtu jābūt sekojošām:
a) jāsāk pirts rituāls ar iepazīšanos un aprunāšanos pie siltas tējas ( lai aprunātu un saprastu, kas tad patīk un kas nepatīk, cik bieži tiek iets pirtī, kādas vaines vai sajūtas traucē, u.t.t.)
b) pirtniekam nevajadzētu uzspiest vienu vai otru darbību, ( kas viņa prāt ir pareiza), bet gan stāstīt, skaidrot un demonstrēt ( ja tas nepieciešams) ko dara un kā jūtas mūsu organisms karstumā. Pirtniekam vajadzētu paskaidrot un argumentēti izskaidrot ko un kā tas piedāvā darīt, kā tas iespaidos, uzlabos muskuļu, dzīslu, asinsvadu, ādas un pirts viesa psiho emocionālo stāvokli kopumā.
c) visām darbībām būtu jābūt maksimāli patīkamām un vērstām uz izdabāšanu klientam.
Ja esat pirtī ar Pirtnieku, tad tomēr iesaku ieklausīties viņa teiktajā. Cilvēki tiešām mēdz pirtī darīt lietas kas rada organismam nevajadzīgu stresu un kaitē viņu veselībai.
Cilvēki ir dažādi, pirtnieki ir dažādi un tieši tādēļ arī pirts rituāliem ir jābūt dažādiem ( pielāgotiem konkrētam cilvēkam un viņa šodienas sajūtām). Nesteidzieties teikt, ka jums nepatīk pirts . Varbūt vienkārši vel nav paveicies atrast savu pirtnieku ( kuram jūs uzticētos un kurš nežēlojot sevi rūpēsies par jums).
Vieglu jums garu un patīkamu pēršanos!
0
0