Anksa, ja mēs salīdzinātu Zviedriju vai Norvēgiju un Igauniju, tad princips "Mazāks = dārgāks" nedarbojas vairs.
Jā, būs, būs, tieši tāpat kā, kamēr būs, tikmēr es uz LT turpināsu braukt un pirkties tur. Pirms covid es tiku aprēķinājis, ka minimālā summa no saviem ienākumiem, kuru es esmu spiests iztērēt LV ir EUR 300. Pandēmija, cerams, ir cauri, un es varu atgriezties pie virzības uz mērķi LV tērēt EUR 300 mēnesī un ne vairāk.
Par deputātu un varas lamāšanu ...
Es te laikam kā tāds savādnieks, bet ...
Neatceros, kurš no diviem (Lourenss Džonstons Pīters vaiSirils Nortkots Parkinsons), bet viens ir pag. gs. 50 ... 60 gados pētījis Ziemeļamerikā lielas birokrātiskas struktūras (korporāciju birojus, valsts un pašvaldības iestādes, utml.). Mēģinājis atrast atbildes uz jautājumu, kas notiek debesskrāpī ar "LG", "Ford Motors" vai citu logo uz fasādes?
Lasīju krievisko tulkojumu, tici man, ārkārtīgi interesanta lasāmviela! Ar formulām, piemēram, pēc kādiem likumiem aug biroja planktons, kādi ir priekšnoteikumi kāpšanai vai nekāpšanai pa karjeras kāpnēm uz augšu, utml. Un kas pats galvenais, - precīzi par šodienas LV valsts pārvaldes aparātu! :)
Starp autora galasecinājumiem ir tāds, ka no vienas puses jebkura šāda birokrātiska struktūra tiecas augt, bet no otras puses (un kas ir svarīgākais salīdzinājums ar LV), tās visas tiecas uz situāciju, kad tās ieejā nāk iekšā resursi (nauda, tehnoloģijas, LV gadījumā - nodokļi, utt.), bet VISS ienākošais tiek iztērēts šīs sistēmas iekšējām vajadzībām, t.i., melnā kaste - iekšā beram naudu, bet izejā saņemam ... ??? trīspirkstu kombināciju vai tuvu tam. Mana pārliecība ir, ka attiecībā pret saviem nodokļu maksātājiem LV strauji virzās pretī iepriekšaprakstītajam mērķim.
0
0