"Zemes stunda" 2012 2012. gada 31. martā plkst. 20:30 pilsētas un pašvaldības visā pasaulē izslēgs iedzīvotājiem labi zināmo ēku ārējo apgaismojumu uz vienu stundu – Zemes stundu, lai simboliski pievērstu uzmanību vides ilgtspējai un aicinātu padomāt par katra cilvēka ikdienas rīcību tās saglabāšanai un uzlabošanai.
Akcija Zemes stunda ir šobrīd lielākais globālais balsojums par planētas nākotni. Akcijā pagājušajā gadā piedalījās simtiem miljonu cilvēku 135 valstīs un teritorijās vairāk kā 5000 pilsētās, kuru vidū arī 38 Latvijas pašvaldības – Rīga, Saulkrasti, Dundaga, Roja, Ādaži, Jaunpiebalga, Beverīna, Kuldīga, Daugavpils, Pāvilosta, Aglona, Rundāle, Pļaviņas, Carnikava, Ogre, Rucava, Jūrmala, Olaine, Dobele, Kocēni, Lielvārde, Rugāji, Skrīveri, Ropaži, Balvi, Preiļi, Valka, Jelgava un Jelgavas novads, Tukums, Jaunpils, Krāslava, Liepāja, Ķegums, Jēkabpils, Ventspils, Talsi un Limbaži, kas piedalījās akcijā, izslēdzot apgaismojumu nozīmīgiem pašvaldības objektiem un aicinot akciju atbalstīt pašvaldības iedzīvotājus un uzņēmumus. Tāpat akcijā piedalījās arī Rīgas pils, LR Saeima, LR Ministru kabinets un citas iestādes, organizācijas un uzņēmumi visa Latvijā.
Kas ir Zemes stunda?
• Zemes stunda ir Pasaules Dabas Fonda organizēta vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos Zemes labā.
• Zemes stunda ir simbolisks pasākums, kas paredzēts, lai ikvienam pasaules iedzīvotājam dotu iespēju parādīt savu attieksmi un rīcību vides ilgtspējas saglabāšanai.
• Zemes stunda sākotnēji bija lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai.
Kad notiek Zemes stunda?
• Zemes stunda notiek katru gadu. Šogad – 2012.gada 31. martā plkst. 20:30.
• Līdzīgi kā Jaunais gads Zemes stunda virzīsies no vienas laika zonas uz nākamo.
Kā Tu vari piedalīties Zemes stundā?
• 2012. gada 31. martā 20:30 uz stundu izslēgt gaismu savā mājā, dzīvoklī, istabā.
• Jau tagad izveidot savu izaicinājuma video vai pieņemt citu cilvēku izaicinājumus videi draudzīgākai rīcībai ikdienā: www.youtube.com/earthhour
• Aicināt Zemes stundā piedalīties savus draugus, radus, kolēģus, kaimiņus – mutiski, rakstiski, video veidā vai izvietojot Zemes stundas plakātus (interesēties, rakstot uz
info@pdf.lvŠī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ).
• Organizējot Zemes stundas pasākumu par vides tematiku pirms, Zemes stundas laikā vai pēc tās saviem draugiem, radiem vai pašvaldības iedzīvotājiem. Uzzini vairāk!
• Apmeklēt citu rīkotus Zemes stundas pasākumus.
• Uzņēmumi, iestādes un pašvaldības ir aicināti ievietot informāciju par Zemes stundu un reklāmkarodziņu mājaslapās vai citos informatīvajos izdevumos.
• Uzņēmumi, iestādes, organizācijas un pašvaldības aicinām izslēgt uz Zemes stundas laiku ēku fasāžu dekoratīvo apgaismojumu (ielu apgaismojumu nebūtu vēlams izslēgt drošības apsvērumu dēļ, bet pēc iespējām un vēlmes var samazināt) vai nozīmīgu objektu, kas atrodas to teritorijā, (pieminekļu, ēku) dekoratīvo apgaismojumu.
• Domāt un rīkoties videi draudzīgi ikdienā!