Žēl, ka nav iespēju veikt pētījumu- cik bieži sajūtas "AK mirkli, apstājies" iestājas cilvēkam, kurš slīgst zem parādu nastas; kuram nepietiek līdzekļu, lai salabotu bojāto zobu, lai bērnam nopirktu jaunus apavus vai medikamentus nopietnas slimības ārstēšanai; lai mašīnu nodotu tehniskai apskatei; kurš mēra, cik centimetru piena palicis pakā; no kura, protams, novērsušies visi draugi (tikai nesāciet bārstīt tukšās frāzes par to, ka "tā nav īsta draudzība" utt., u.t.jpr, - diez kā var ilgstoši draudzēties ar cilvēku, kurš nespēj ne kādu pie sevis mājās uzņemt, ne dalīties kādos pozitīvos iespaidos, ne kopā laiku normāli pavadīt, ne kopā uz teātri aiziet, utt)... kura dzīve paiet vienos vienīgos rūpestos, turklāt nav saskatāma gaisma tuneļa galā. Droši vien, ka kādi laimes uzplaiksnījumi rodas arī šādā situācijā; tādi, iespējams, ir arī tiem, kurus skārusi neārstējama slimība vai dzīvē notikusi kāda baisa traģēdija, bet- lai Dievs atpestī no tādas "laimes".
Pilnībā piekrītu Arkādijam Pancam: laime nav kaut kādas brīža emocijas, bet noturīgs, ilgstošs, mierīgs apmierinātības stāvoklis, kur vadošā doma ir "Viss būs labi". Nabadzībā, kad dzīve pārvērtusies par bezgalīgu stresu, šāda pārliecība var rasties tikai garīgi slimam.
Lai visiem jauka diena, un lai Dievs pasargā jūs no stāvokļa, kad kabatā jāgrabina kapeikas, - tad visas laimes un liekulīgās pļāpāšanas par laimi nabadzībā būs pa logu ārā zibens ātrumā.
0
0