Tas, ka jaunie kadriki, īpaši jauni vīrieši, laužas pie teikšanas pašvaldībās ir drīzāk slikts, nevis labs rādītājs. Jaunie vīrieši meklē tās vietas, kur ātrāk var tikt pie lielākas naudas un šobrīd tieši pašvaldības ir tā vieta. Likumīgi gan tur aldziņa nav tik liela, bet nu otkatiki un iepirkumu iedalīšana savējiem ir tas, kas vilina. Jūs domājiet, ka vīriešus pašvaldībās piesaista diskusijas ar gados vecajām tantiņām, skolu jautājumi, vai bāriņtiesu darbība un cita pašvaldības rutīna? Nē, tikai nauda un vēl reizēm sporta dzīves uzturēšana.
Līdz 2005 gadam visas pašvaldības bija nabagu iestādes, kur amatos bija puspensionāri vai sievietes, bet tad nāca eirofondi un patreiz pašvaldības, pateicoties ES fondiem un lielajam īpašumu nodoklim (viss tiek pašvaldībai) ir vietējās klondaikas, kur grozās nauda. Ir remontētas ielas, skolas un pansionāti, sakopti parki. Tikai lielākais nopelns tanī ir eirofondiem, nevis tiem jaunajiem vadītājiem, kuri bez tiem eirofondu otkatikiem visticamāk uz pašvaldībām nemaz nerautos. Ja esi pozīcijas deputātos, no tā vien ātri var tikt ja ne stāvus bagāts, tad vismaz saņemt pastāvīgu un nemazu algu.
Iespējams, ka pašvaldībās kaut kas mainīsies no 2020.gada, kad eirofondi beigsies un būs jāsāk strādāt, lai izdzīvotu šajā teritorijā.
0
0