Bet jebkurš domājošs cilvēks, kurš spēj nodalīt ticība/reliģija/sludinātājs, spēj nodalīt arī komunismu, kā utopisku ideju, no "komunisma", kā perversas varas struktūras, un tās traniem- komunistiem/KGBistiem. Un baidos, ka tiem naivajiem Kanādas zēniem ir nuuuu ļooooti miglains priekšstats par PSRS un tai "draudzīgo" valstu komunisma celšanu.
Ha! Komunisms esot utopisks? Nu, kā Tev, piemēram, šajā ziņā patīk teiciens par sistēmu, kurā dzīvojam: "Likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības"? Tā sakot, ar pretenzijām uz to, ka kaut kur ir kāds cilvēks (par visiem šoreiz pat nerunāsim), kurš zina visu, ko 30+ gados ir saražojusi Saeima un visas pašvaldības. Varbūt, ja jau mēs tādā neutopijā dzīvojam, vari man kādu tādu personāžu nosaukt?
Otrkārt, augstākajā matemātikā ir tāds Gausa jeb normālais sadalījums. Ar konkrētu matemātisku formulu. Tas ir dabā visizplatītākais varbūtību sadalījums. Grafiks parāda gan to, kā sadalīsies viena koka lapu izmēri, gan to, kā sadalīsies turība un saprāts, spēja domāt un analizēt starp cilvēku sabiedrības locekļiem. 2.5% jebkuras sabiedrības locekļu vienmēr būs priekšgalā un otri 2.5% vilksies nopakaļ. Tas tā būs VIENMĒR. Pārējie 95% tiek uztverti kā norma (normālie). Un tagad atgriežamies pie neutopiskās sistēmas - kvazidemokrātijas, kurā dzīvojam. Kāds ir pamatuzstādījums? [Jebkuras valsts] pilsoņi visi būs tik gudri un informēti, ka dosies pie vēlēšanu urnām, ievēlēs pareizos, kuri radīs attīstību un neredzētu progresu. Taču minētais sadalījums skaidri parāda, ka vismaz puse jebkuras sabiedrības paši gudri lēmumus pieņemt nav spējīgi, Zīgerista banānu un skaistākās frizūras elektorāts bija, ir un būs vienmēr. Kā? Nedzīvojam utopijā, ko? Ja nopietni, pašas sistēmas pamatu pamatā ir ielikti aplami pieņēmumi, kam pateicoties, demokrātijas "paradīzi" būvē uz visas zemeslodes, bet gluži kā PSRS komunisti komunismu neuzbūvēs nekad. :) :) :)
3
5