Un banka ir ieinteresēta ilgāk vilkt to līgumu nevis paprasīt naudu atpakaļ, jo Beata procentus maksā.
Zini, tais likumos, kurus tautā par Mērfija likumiem sauc, vienā vietā ir teikts, ka, ja ir vairāki iespējamie notikumu attistības scenāriji, tad dzīvē realizēsies vissliktākais no visiem. Veselīga pesimisma teorētiskā bāze.
Runājot par konkrēto gadījumu ... Kā Tev šķiet, kādas funkcijas pilda tirdzniecības tīkls "Maxima" Latvijā? Ja mēs pieejam šim jautājumam no ekonomikas zinātni kaut cik pārzinoša optimista redzes viedokļa, tad gan "Maxima" dod darbu un maksā nodokļus (visnotaļ pozitīvi, vai ne?), gan banka ir ieinteresēta ilgāk vilkt to līgumu nevis paprasīt naudu atpakaļ, jo Beata procentus maksā. Saskaņa ar teoriju viss ir it kā pareizi, bet man ir aizdomas, ka "Maxima" nodarbojas ar lietuviešu ražotāju ekonomisko interešu pārstāvību visur, kur vien tā ir, t.i., priekšroka vienmēr tiks dota LT precei pretstatā LV ražotajai.
Tāpat ar bankām. Neatceros, kurš man stāstīja, bet viens paliels pārtikas ražotājs ar LV kapitālu esot devies uz vienu zviedru banku pēc kredīta. Jā, aizdot varētu, beeeeet ... lai būtu droši, vajagot tomēr piesaistīt nopietnu investoru ... un mēs (banka) pat varam ieteikt ... es ceru, nav jāskaidro, kuras valsts kapitāls tika piedāvāts? :) Vai tiešām bankas vienmēr interesē tikai, lai procentus maksā?
Nākošais jautājums. Brīvais tirgus, konkurence (pēc tās pašas ekonomikas grāmatas) ... Divi konkurējoši uzņēmumi, kuriem abiem ir paņemti aizdevumi ... Un te brīvā konkurence izbeidzas, jo ... pienākot krīzei, neviens cits kā BANKA noteiks, kurš nomirs, bet kurš turpinās darboties. Nekādi uzņēmēju talanti un darbaspējas, nekādi sakari, nekas ... tikai viens faktors - BANKA.
Un, ja Tava māja "kādam" iepatiksies, Tavi "procenti" nu būs pats pēdējais, kas kādi interesēs. Man ir aizdomas, ka Tu nezini, kā strādā banku sistēma, ja uzskati, ka Tavi procentu maksājumi ir tik aumež būtiski.
0
0