06/10/2011 20:17 | Diskusija lasīta 3888 reizes
Ir dažas etiķetes normas, kuras mūsdienās ir pazudušas, jeb lēnām izzūd. Pagātnē, kad šīs normas pastāveja, arī sabiedrība bija daudz labestīgāka un pieklājīgāka. Bet šobrīd atliek tikai nopūsties par to, ka tās ir zudušas..
1. VĪRIEŠU KĀZU TĒRPS. Noteikums ir visnotaļ vienkāršs. Ja tu precies vakarā – tu velc svinīgu uzvalku ar kaklasaiti, nevis smokingu. Tāpat arī vīrieši, kuri piedalās kāzu ceremonijā, nedrīkst vilkt tauriņus un smokingus, bet pieskaņojas līgavainim.
2. DURVJU ATVĒRŠANA. Vīrietim ir jāatver dāmai mašīnas vai mājas durvis, neatkarīgi no tā, vai viņš dāmu pazīst vai nē. Pagātnē tā bija bezierunu norma, kura kalpoja sabiedrībai burvīgi. Mūsdienās to lēnām aizmirst un izstumj. Bet pats dīvainākais ir tas, ka mūsdienu sieviete apjūk un jūtās neērti, kad vīrietis pasteidzas viņai atvērt durvis.
3. RAKSTĪT PATEICĪBAS VĒSTULI. Ir tikai pieklājīgi pateikt paldies par saņemtajām dāvanām vai apsveikumiem. Nav būtiski cik tuvs vai tāls ir apsveicējs/dāvinātājs. 30-40 gadus atpakaļ vecāki šo normu īpasi akcentēja, mācot saviem bērniem rakstīt pateicības vēstules jau no agriem gadiem. Mūsdienās par šādu domu vien smejās.
4. IR NEPIEKLĀJĪGI PRASĪT DĀVANAS. Mūsdienās ir normāli saņemt kāzu ielūgumu, kurā līgava norāda tieši kādu dāvanu vēlas saņemt. Viss jau būtu kārtībā, ja šīs dāvanas būtu saprātīgās cenās, bet cilvēki biezi izmanto situāciju, lai prasītu superdārgas lietas, kas var sasniegt vairāku tūkstošu vērtību. Ziniet ko.. nē, tas nav normāli. NEKAD TĀ NEDARIET!
5. DOTIES PROM LAICĪGI. Viesiem būtu jādodas prom neilgi pēc tam, kad viesības ir atstājis godaviesis, jeb visvecākais no viesiem. Mūsdienās cilvēki nāk un iet kā viņiem ienāk prātā. Daži dodas prom tikai tad, kad beidzas alkohols par brīvu, citi – kad ierauga saullēkta pazīmes.
6. IERASTIES LAICĪGI. Pēc šīs normas – viesiem ir jāierodas noteiktajā laikā, nevis jāsēž mājās un jāgaida, kamēr būs īstais brīdi grandiozai iznākšanai vai „modīgai kavēšanai”. Ne tik tālā pagātnē, ja viesi nokavēja pat par nieka 15 minūtēm, viņiem lika ēst virtuvē, kopā ar kalpotājiem un ļāva pievienoties ballītei tikai tad, kad pārējie viesi bija paēduši.
7. ĒŠANA PIE GALDA ĢIMENES LOKĀ. Šajā jautājumā visas etiķetes normas ir atstumtas malā. Neviens negrib ēst pie galda. Agrāk tas bija obligāti. Vajadzēja kārtīgi saposties, sagaidīt kamēr visi ir pie galda un tikai tad piebāzt tūti ar kalorijām.
8. VECĀKU VIENOTĪBA. Šos noteikumus būtu jāievēro visiem vecākiem uz pasaules. Pirmkārt – nekad nestrīdieties bērna priekšā, otrkārt – nekad nenoskaņojiet bērnu pret otru vecāku, treškārt – ja bērna tēvs kautko liek bērnam izdarīt, mātei ir jāpieskata, ka bērns to tiešām izdara.
9. APDOMĪBA UN PIEKLĀJĪBA UZ IELAS. Agrāk cilvēki, pastaigājoties pa ielu, saģērbās kā uz svētkiem, runāja pieklusinātās balsīs un izvairījās no jebkuras rīcības, kuru varētu raksturot kā „uzmanības meklētājs”. Mūsdienās cilvēki pa ielu staigā praktiski apakšveļā un kliedz pa mobilo tālruni, kamēr dodas uz vietējo dzertuvi.
10. NAUDAS LIETAS. Džentelmenis nekad neaizņemas no dāmas naudu, bet ja nu reiz ir situācija, kura nepieļāva alternatīvas, nauda jātgriež cik drīz vien iespējams un ar dāmu nav naudas lietas jāapspriež.
šādus 10 noteikumus piedāvā kāds portāls. ko teiksiet? vai jums tie šķiet novecojuši? vai ir starp tiem kādi, ko joprojām cieti ievērojat? nu, un tamlīdzīgi..