Diez vai Latvijā, Baltijā kopumā un visās agrākajās Varšavas pakta teritorijās ir solīdi 9. maijā pamatiedzīvotājus apsveikt. Šajā teritorijās WWII beigu Svinēšanas diena ir 8. maijs. 9. maijs ir padarmijas marodieru, dzērājslepkavu un izvarotāju iedzeršanas diena. Ar "uzvaras dienu" Krievijas nācijas lielai daļai ir nodarīts ļaunums, kas ilgi vilksies līdzi un par to priecāties vajadzētu vienīgi Krievijas ienaidniekiem, ne krieviem pašiem. Tā simboliskli ir Krievijas varas radītā/izdomātā iedomātā pārākuma diena. Nekas nāciju tā negrauj kā iedomāts pārākums: acīm redzamāk iedomātais pārākums trāpīja WWII kara zaudētājiem -- vāciešiem, itāliešiem, krieviem Krievijas vara turpina likt ciest no šī iedomātā pārākuma.
Tik nesen bija lērums ap kara noziedznieku Kononovu, kurš ar saviem partizāniem piedzērās, pats/grupas komandieris sēdēja krūmos, bet viņa padfotie kareivji apšāva un sadedzināja Kononova pirmskara kaimiņus, ieskaitot grūtnieci 7. vai 8. mēnesī. Par spīti EiroCilvēktiesību tiesas lēmumiem, kas atzina V.K. par kara noziedznieku, bērēs līdzjutību izteica gan Krievijas valsts prezidents un prmejerministrs, nerunājot par ārlietu ministrijas, Maskavas pašvaldības u.c. varas sīkmaņiem. Jo varas nesējiem gribējās pazemot Latviju un eiropiešu attieksmi pret Krieviju. Īstenībā tā bija vērojama anekdote: NKVD mantinieks čekists Putins izteica līdzjutību par padomju armijas dezertiera/sabotiera nāvi! Jaunākajā Krievijas vēsturē ļoti rets gadījums! Jo -- jau 60.-to gadu sākumā par to pašu nodarījumu, par slaktiņu Mazajos Batos toreizējā padarmijas virsniecība Kononovam atņēma visus kara apbalvojumus un degradēja dienesta pakāpē! Pašā padomju armijā Kononovu sodīja tie virsnieki, kas viņu pazina un bija ar viņu vienā laikā karojuši. Apbalvojumu un virsnieka pakāpes atņemšanu rosināja karalaika Partizānu Kustības štābs, jo kā karavīrs Kononovs ne tikai neizpildīja konkrēto kaujas uzdevumu -- spridzināt vācu ešelonus, ko iepriekš bija darijis labi, bet ar slaktiņu svarīgā kaujas operāciju teritorijā pret padarmijas karotājiem pagrieza visus vietējos iedzīvotājus, bez kuru atbalsta partizānu karš nav iespējams. Maz ticams, ka Putinam nebija informācijas par šo oblomu, -- politiski svarīgāk taču tas, ka Krievijas iedzīvotāji to vienkārši nezina un domā, kā valdība aistāv kara veterānus naidīgajā "fašistiskajā" Eiropā...
Acīgi vakar atzīmēja Olita un Aksunnamuna, ka Krievijā dokumentālo filmu autori u.c. zinošie, inteliģentie un godīgie krievi cenšas uzplēst rētas, zem kurām iekapsulēti līdzīgi augoņi. Diez vai Angelai Merkelei Vācijā būtu grūti nosūtīt 9. maijā Putinam vācu režisores dokumentālo filmu par padarmijas "uzvarošo izvarotāju" iegājienu Austrumvācijā, 1945. gada sākumā, kad "atbrīvotāju" dēļ pašnāvības izdarīja 30 000 (propisju -- tridcaķ tisjač) sieviešu, no nepilngadīgām meitenēm līdz vecenītēm. Ja tādu filmu Krievijas iedzīvotājiem 9. maijā parādītu, liela daļa karu zibenīgi saprastu daudz labāk -- Krievijā ir pietiekami daudz attapīgu cilvēku. Ja skolēni un studenti varētu lasīt reālu WWII vēsturi, šakot kaut ar Antoniju Bīvoru un "Berlīnes ieņemšanu", tad Krievijā tiešām Otrais pasaules karš tuvotos beigām, -- kamēr karš nav beidzies, Uzvaras dienu svinēt nav jēgas.
0
0