30/01/2010 12:47 | Diskusija lasīta 9042 reizes
ko jūs domājiet par šādu variantu ? tauta nobalso, ka jālikvidē latvijas valsts un jāiedibin šeit speciāla es struktūra ar šamo pāvaldnieku un taisnīgu visu lietu izlemšanu ?
_____________________________________________________________
Daži iemesli, kāpēc es negribu, lai pastāvētu Latvijas valsts.
Valsts ir vajadzīga tanī dzīvojošajai tautai, bet nevis niecīgai daļai no tautas, kura to valsti pārvalda!
Pasaules vēsturiskā attīstība šobrīd ir devusi latviešiem unikālu iespēju – izvēles iespēju. Nekad citad vēsturē tā nav bijis – simtiem gadu esam bijuši citvalstu vardarbīgā pakļautībā, arī 1920.-1940, gadam tādu iespēju nebija. Bet patreiz mēs varam lemt paši kā dzīvot. Un tieši šo lemtspējas efektivitāti atļaušos pavērtēt.
Ja paskatamies uz neatkarības gandrīz divdesmitgadi un to izvērtējam kopumā, tad vienīgais sasniegums, ar ko varam lepoties, ir dažas demokrātijas izpausmes. Jā, mēs varam runāt par to, par ko vien vēlamies. Jā, mums ir ir tiesības brīvi vēlēt savus pārstāvjus valsts varai.
Bet vai ir jēga no šīm brīvībām? Patreizējais rezultāts ir tāds, ka mūsu valstī ar savu dzīvi ir apmierināti labi ja 10% iedzīvotāju – pārsvarā tie, kuri ir valsts varas kabinetos sēdošie, plus vēl daži tūkstoši privāto biznesstruktūru īpašnieki. Pārējie 90 % ir šīs valsts radītie ekonomiskie ķīlnieki. Nav noslēpums, ka lielākā daļa ( varbūt pat visi iepriekš minētie 90 %) ir totāli vīlušies valsts varā, neatkarīgi no tā, kuras partijas vai personas ir valsts galvgalī.
Darbaspējīgie masveidā emigrē no it kā demokrātiskas valsts. Lauku iedzīvotāji ir pamesti likteņa varā. Sabiedrība ir noslāņojusies – nedaudz bagātnieku, toties 9/10 nav droši par rītdienu, 1/3 nezin, kur rīt dzīvos un ko ēdīs. Bezpajumtnieku skaits gan nepalielinās, jo uz katriem 1000 klāt nākušajiem ir 1000 pirms laika nomirušie. Vai tādas ir demokrātiskas valsts pazīmes ?
Ja Šķēles laikā runāja (patiesi runāja) par valsts nozagšanu, tad pagājušajā gadā notika tautas nozagšana. Kā lai citādi nosauc valdības izrīcību, kad pensionāriem noņēma daļu no pensijām? Dažu patreiz pie varas esošo partijas funkcionāru publiska atvainošanās pusgadu pēc notikušā nemazina šī valdības veiktā nozieguma pret tautu ( savādāk to nevar nosaukt) smagumu, bet spiež prognozēt, ka šāda valdība bez sirdsapziņas pārmetumiem piešķirs katram 10,- latu ragaviņu iegādei, ar kurām vecos ļaudis uz mežu aizvilkt.
Jā, es apzinos, ka citās valstīs ( Āfrikā, Āzijā, Centrālamerikā) ir vēl sliktāk, bet vai tam jābūt par mierinājumu un mērauklu?
Pēdējo 18 gadu notikumu gaita spiež secināt sekojošo :
- latviešu sabiedrības izvēlētie pārstāvji ( deputāti) un to akceptētās valsts struktūras ir tikai pašu ievēlēto un viņu pretežēto labumam eksistējošas ;
- latvieši vienkārši nespēj paši saviem spēkiem vien iedibināt normālu valsts pārvaldi – ievēlēt tādus deputātus, kuru sirdsapziņas paliktu tīras vismaz deputātēšanas ilgumā;
- faktiski izvēles nav, jo liela daļa vēlētāju ir tās savtīgās politikas produkti, kur roka roku mazgā:
- Latvija ir pārāk maz valsts, lai lēmējiem (politiķiem) novērstu blatu (klasesbiedru, kaimiņu, biznesdraugu u.t.t) ietekmi uz lēmumiem;
Vienlaikus negribētos, lai mūsu mazajā valstī iestātos stingrās rokas – papuča valdīšana, kā tas ir Kubā, Baltkrievijā, Venecuēlā un vēl citur. Tas arī ir ceļš uz bezizeju. Mums ir cita situācija – mēs esam Eiropas Savienībā. Patreiz tā ir vienīgā kaut cik taisnīgā un nesavtīgā starpavalstu struktūra pasaulē.
Tāpēc priekšlikums ir sekojošs :
- sarīkot tautas referendumu par tēmu “Es atsakos no Latvijas valsts piederības un vēlos kļūt par Eiropas Savienības pārvaldīšanā esošas teritorijas ar nosaukumu “Latvija” iedzīvotāju”.
Jā, tādas struktūras līdz šim pasaules vēsturē nav bijis. Bet, daudz kas nav bijis, arī Eiropas Savienība ir nesen jaunizveidota un pasaules politiskā karte mainās nepārtraukti.
P.S. Tiem bāleliņiem, kuri satrauksies par latviešu tautas un latviešu valodas pastāvēšanu pēc pozitīva referenduma balsojuma. Paskatieties vēsturē : nekādas piespiedu deportācijas nav spējušas Latvijā dzīvojošo latviešu skaitu samazināt vairāk par patreizējo ekonomisko emigrāciju. 60-80 % šeit dzimušie latviešu jaunieši vecumā no 22 – 28 gadiem vairs nedzīvo Latvijā! Vai tas nav cipars priekš pārdomām ?
Latviešu valoda attīstījās nevalstiskuma apstākļos, bija, ir un būs tik ilgi, cik pēc tās būs pieprasījums no pašiem latviešiem. Bet starp emigrantiem pieprasījums pēc latviešu valodas kļūst aizvien mazāks.
P.P.S, Autors nav nevienas partijas biedrs. Vienkārši gribētos, lai Latvijā latvieši dzīvotu arī pēc 100 gadiem, nevis visi jaunieši būtu izbraukuši uz citvalstīm, visi večuki pirms laika dusētu kapos, bet vienīgie palicēji būtu partiju darboņi un ierēdņi.