Pieiešu zinātniski.
Kritēriji ir ieviesti, lai, piemēram, darbā pieņemšanas firmā dajebkurš ambīlis varētu strādāt. Vai arī, sekretāres līmeņa darbinieks izvērtēt kādas iekārtas darbību un izdarīt slēdzienu. Vai finanases izvērtēt. Principā, profesionāļu komandai sanāk strādāt un ražot kritērijus, lai izredzētiem cilvēkiem varētu ieborēt to, kas viņiem nepielec un nekad nepieleks. Sarezģītāku kritēriju sistēmas ieviešana, kā piemēram, izplūdušās kopas, pielietošana dotu labāku rezultātu, bet nekad nevarētu ieborēt, kādēļ no vienādiem kritērijiem ar vienādām vērtībām tiek iegūts dažāds rezultāts, tādēļ pirms katras svarīgas lietas izvērtēšanas jāveic kritēriju pārskatīšana, pamatošana, principā svarīgās lietās kritērijus tāpat pievelk pie vēlamā rezultāta.
Kritēriju sistēmu varētu nosaukt par mākslīgā intelekta hibrītu - saliec ķeksīšus, un nonāc pie rezultāta pats nedomājot, bet uzticoties izvēlētu kritēriju pareizībai. Te parādās mākslīgā intelekta izveides galvenā problēma - kritēriju, jeb pazīmju, nelinearitāte, savstarpējā saistība, kā arī katrā no itkā līdzīgām situācijām kritēriju skaita mainība.
Un pēdējais - kādreiz cilvēkus, kas dzīvoja pēc kritērijiem, sauca par "ietiepīgs kā āzis", "vienvirziena domāšana", "taisnvirziena domāšana", "ar "šauru redzesloku", kādreiz arī spītības iemesls ir nerēķināšanās ar citiem aspektiem.
0
0