Jā, liela māksla ir pateikt savu sakāmo- vai tas man ir bijis sāpīgi, vai tas pat priecējis (noteikti šis ir vieglāk pasakāmais), taču ne vienmēr esam gatavi runāt tieši tad, kad "viss ir jau sacepies", jo vai pieļaujam, ka ausis, kam tas veltīts, nav šai brīdī dzirdīgas, vai nav pareizais brīdis (taktiski, stratēģiski) vispār runāt !
Rodas likumsakarīgs jautājiens- vai jāpieskaņojas otram ?
Izteikt jūtas- runāt (lai vai kā) vārdos, vienam tas sanāk pārāk plaši un neskaidri, otram pārāk vienkārši un virspusēji.
Diemžēl visbiežāk cilvēki nedalās savās sajūtās savlaicīgi, kas nevis ļauj aizskaitīt līdz desmit, nomierināties un sakārtot domas, bet, gluži otrādi, rada lavīnas efektu un kādā brīdī izraisa emocionālu pārmetumu sprādzienu...
Svarīgākais savstarpējā saskarsmē ir abpusējs kontakts, vienvārdsakot, jāsāk risināt neatrisinātos jautājumus, ja tādi ir radušies, manā uztverē rezumē viens= izrunāšanās
!
Savstarpējā saskarsme (komunikācija) ir katru veiksmīgu attiecību atslēga, tomēr nepieciešams laiks, lai sarunbiedri iemācītos efektīvi - konstruktīvi sazināties ! (Jo ??? kāda jēga runāt par to, kas jau nav maināms (zāle nav nopļauta, sniegs nav notīrīts) ), hmm, piem., lielākā daļa stiprā dzimuma pārstāvju runā tikai tad, kad viņiem tiešām ir, ko teik, savukārt, sievietēm ir vēlmes saskatīt un pieņemt jebkādas atšķirības tā, lai otrs cilvēks nebūtu aizvainots un pazemots, bet gan justos labi, cienīgi.
Nogaidi līdz nomierinies pirms uzsākt attiecību skaidrošanu !!!
GŪSTI GANDARĪJUMU DODOT UN ATRODOTIES SASKARSMĒ !!!
Prasme klausīties (sadzirdēt to otru) ir viena no vissvarīgākajām cilvēku komunikācijas spējām, tā ir pat svarīgāka par runāšanu, jo klausoties izzinām un apzināmies otrpuses vēlmes un vajadzības.
S.Rubinšteins ir teicis, ka cilvēka mūža pamatbūtību, tā kodolu veido viņa attiecības ar citiem ļaudīm. Cilvēka sirds „kodols” sastāv no katra cilvēciskās attieksmes pret apkārtējiem cilvēkiem. To, cik katrs no mums ir vērts, viennozīmīgi nosaka tas, pēc kādām savstarpējām attiecībām ar apkārtējo pasauli mēs tiecamies, kādas attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem mēs esam spējīgi nodibināt. ( Kuhtina, 1993.)
Lai pacietība, iecietība, veiksmīga saskarsme, PATIESA IEINTERESĒTĪBA ir jums- mums: māte, tēvs, dēls, meita; sieveite- vīrietis, Tu- es un ..., RUNĀJOT !