Par izplatītākajiem mīļvārdiņiem un to slēpto nozīmi. Kāpēc mēs savus tuviniekus dēvējam dažādos mīļvārdiņos? Vai tiešām savu pieķeršanos un mīļumu nevaram izteikt, uzrunājot viņus īstajā vārdā? Psihologi apgalvo, ka visas iesaukas vai mīļvārdiņi pāra starpā labi atspoguļo viņu seksuālās attiecības, spēku samēru ģimenē vai arī vīrieša tālākos nodomus iepazīšanās sākumā. Izrādās, ka sabiedrībā viens otru mīļvārdos visbiežāk uzrunā tādi pāri, kuriem ir attiecību problēmas, taču viņi vēlas, lai ārēji viss izskatītos kārtībā.
Mīļvārdiņi no dzīvnieku pasaules
Laikam iesaukas, kas aizgūtas no dzīvnieku pasaules, ir visizplatītākās. Tieši tāpēc pastāv tāda problēma kā stereotipi un atkārtošanās. Daudzas meitenes un puiši nemaz neaizdomājas, ka, nosaucot partneri par zaķīti, pielīdzina viņu daudziem citiem zaķīšiem. Bet katrs taču grib būt īstais un vienīgais, un diez vai vari tā justies, ja tiec nosaukts vārdā, kas tiek plaši pielietots. Gadās pat tā, ka puisis visas meitenes sauc par zaķīšiem vai kādā citā mīļvārdiņā drošības pēc, ja nu gadījumā meitenes vārds ir piemirsies.
Izplatīti ir arī kaķu dzimtas dzīvnieku mīļvārdiņi. Ja vīrietis sievieti sauc par kaķēnu, kaķīti, kisuļu (no krievu valodas), minku, minci u. tml., tas liecina par to, ka viņam ir maigs raksturs un tieksme pēc romantikas, un gudras sievietes tādus vīriešus prot piesaistīt un regulēt, kā pašām tīk.
Iespējams, ka tādas iesaukas kā ezītis, lapsiņa vai mežonīgais tīģeris radušās atbilstoši partnera raksturam un temperamentam. Daži pāri viens otru sauc par rukšiem, begemotiem, krokodīlīšiem u. tml. Tas izklausās amizanti un drosmīgi tikai pirmajā reizē. Nevajadzētu aizmirst, ka pāru dzīves sastāvdaļa ir arī seksuālā dzīve, un diez vai šādas iesaukas uzbudinās partneri, drīzāk var panākt pretēju efektu.
Vēl dažādās aptaujās var uzzināt, ka no dzīvnieku pasaules tiek lietoti tādi mīļvārdiņi kā vardīte, kaziņa, sienāzītis, cālis, cālītis, lācītis, lāčuks, ķepainis, pekainis, susurs, zvērs, pele, pelīte, peļuks utt.
Mīļvārdiņi no bērnības pasaules
Nereti no vīrieša mutes izskan tādi mīļvārdiņi kā mazā vai pat bērniņ, meitiņ. Kā to vērtēt? Psihologi apgalvo, ka, iespējams, tāds vīrietis var kļūt par labu seksa partneri vai/un draugu, ar kuru interesanti un daudzveidīgi pavadīt brīvo laiku, taču diez vai attiecības būs noturīgas un ilgstošas.
Reizēm sieva savu augumā raženo vīru sauc par mazuli, kunkulīti, mazo vai (lielo) puiku. Tas var liecināt par sievietes vēlmi dominēt pār vīrieti, palikt zem tupeles, reizēm to pat neapzinoties. Cits izskaidrojums – sieviete pret vīrieti izjūt tādu pašu atbildību kā pret bērnu, jo arī vīrs ir jāpabaro, jāsaģērbj un jānoliek gulēt.
Lellīte – ko gan viņš ar to domājis?
Ar vārdu lelle parasti saprot ļoti skaistu radījumu. Vai tas nozīmē, ka sieviete var justies glaimota? Problēma ir tā, ka lelle ir ne tikai skaista, bet arī mirusi, tātad – skaista lietiņa, kas nerunā pretī un ko var lepni demonstrēt apkārtējiem. Dažām lellītēm pret to nekas nav iebilstams, jo viņām tiek dāvātas pavisam īstas mājiņas un rotaslietas.
Mīļvārdiņi, kas var apzīmēt privātīpašnieciskas vai mantkārīgas tieksmes
Ja vīrs jebkuram mīļvārdiņam pievieno vārdu «mana» (piemēram, mana mīļā, mana dārgā, mana sieviņa utt.), tas nozīmē – kopš esat kopā ar viņu, piederat tikai un vienīgi viņam.
Zelta gabaliņš, mans zelts, mana dārgā – liekas, tādi epiteti parāda, cik augstu vīrietis vērtē savu sievieti. Tomēr psihologi vārdu «zelts» uzskata par naudas simbolu. Tātad tāds mīļvārdiņš var liecināt par to, ka vīrieša dzīvē galvenais ir nauda, bagātība un materiālais nodrošinājums. Iespējams, vīrietis, kas lieto tādus mīļvārdiņus, ir karjerists vai apprecējies naudas dēļ, vai viņam prāts ir stiprāks par jūtām.
Saimniece, namamāte, bulciņa, pončiks, mannas buberts, saimnieks, rūķis, namatēvs u. tml. Iesaukas ar mājas dzīves un mājīguma pieskaņu viens otram dod tie, kuri savā otrajā pusītē vēlas redzēt ideālo mājsaimnieci vai namatēvu. Viņiem galvenais ir sakārtota mājas saimnieciskā dzīve.
Vislabākie mīļvārdiņi
Ja partneris lieto vārdu mīļā, mīļotā (mīļums, mīļuks un citas variācijas), tas nozīmē, ka pret tādu cilvēku jāattiecas ar paaugstinātu uzmanību un rūpēm, jo, iespējams, partneris darbā pārāk nogurst un mājās meklē klusu miera ostu. Ja būsiet mīļa un maiga, viņš būs lielisks ģimenes cilvēks, jo nav tendēts uz konfliktiem.
Vārds saule un tā variācijas (saulīte, sauļuks, sauleszaķis utt.) kā mīļvārdiņš ir ļoti jauks, taču var likt justies atbildīgai par to, lai nesagādātu partnerim vilšanos. Ne vienmēr ir viegli būt par dzīves sauli un spīdēt visu laiku, tas ir, būt labā garastāvoklī.
Svarīgi, lai mīļvārdiņi būtu
Iespējams, viss iepriekš minētais nav jāuztver kā simtprocentīgi pareizs skaidrojums. Kā zināms, izņēmumi tikai apstiprina likumsakarības. Vai tad divu cilvēku attiecības citiem ir pilnībā saprotamas un saliekamas rāmjos?
Skaidrs ir tikai tas, ka psihologi apgalvo – attiecībās svarīgi, lai tiktu lietoti mīļvārdiņi, jo tie attiecības padara draudzīgākas un labākas. Turklāt psihologi atzīmē tādu tendenci – jo vairāk, biežāk un ar bagātāku izdomu pāris viens otram piedēvē mīļvārdiņus, jo perspektīvākas un laimīgākas ir viņu ilglaicīgās attiecības. Jo mazāk mīļvārdiņu pāris lieto, jo vairāk tas parāda to, ka attiecības kļūst vēsākas un partneriem ir garlaicīgi.