spare1
| 07/05/2012 22:15
Jā, autor, ar to mēs atšķiramies, ka es neticu, ka iespējama veselības aprūpe visiem vienāda. Tas pēc utopiskā sociālisma izskatās.
Ar lielu interesi vērošu kā Francijā attīstīsies notikumi pēc jauna prezidenta iecelšanas (ievēlēšanas). Pārāk nesekoju priekšvēlēšanu kampaņai, bet šķiet, ka populisms jeb daudzsolīšana, uzvarējusi.
Ja minēsi Skandināviju kā attīstīta sociālisma simolu, kur viss par velti, lieliskā līmenī, tad palūkojies viņu nodokļu sistēmā un atzīsti, ka nav mums Zviedrijas kalnrūpniecības un Norvēģijas naftas, arī kodolspēkstaciju nav. Un servisa līmenis visās jomās tomēr atšķiras, jo arī tur par daudz ko maksā. Minimums, kas ir valsts apmaksāts ir paaugsts, bet ne visaugstākais.
Mums jādzīvo vidē, kur visapkārt ir konkurence, un laikam kokrūpniecība ir vienīgā, kas ilgtermiņā var nodrošināt ekonomikas stabilitāti. Tiesa, ja prātīgi mežus apsaimniekosim, un nepieļausim kļūdas ko Vācija izdarīja.
Te patiesi politiķiem darbs definēt un realizēt ilgtspējīgas attīstības politiku.
Attiecībā uz vietējiem ražotājiem - tos nevar ar ulmaņlaika metodēm aizsargāt - Latvija ir gan WTO gan ES dalībnieks, kas virzīta uz konkurences veicināšanu. Neesmu ideālists, ka konkurence visu izsaka un nosaka, jo rezultātā ir risks zaudēt kvalitāti. Citas metodes kā slēpta subsidēšana nav vismaz man zināmas, bet Airbus piemērs rāda, ka pat lielie koncerni ir zem lupas, ko rokā tur konkurents.
Par tiem, kas 90 gadu sākumā apmulsa - varbūt varēja, varbūt nevarēja pārkvalificēties, savas firmas izveidot - laikam dažādi faktori nostrādāja, arī zināšanu trūkums. Pietiekami daudzi salūza, daļa sabojājās, zināma daļa izpeldēja un peld vēl tagad tīri labi.
Katram savs - nevienu nekritizēju un saprotu, ka laimīgs gadījums var būt izšķirīgs tais laikos. Tā ir reāla Latvijas pagātne, no kuras neviens neizbēga, vismaz tie, kas jau 85 gadā neveidoja savus kooperatīvus un neiemācījās uz valsts īpašumiem savus biznesus veidot.
Par ASV vidusšķiru - tur drusku pārspīlēts. Tie, kas Volstrītā protestēja, nebija vidusškira, bet tādi, kam likās, ka materiālos labumus ( ne naudu) ražo par velti Bank of America un citi līdzīgie, un tos vienkārši vajag paņemt un izdalīt klātesošajiem. Man ir kolēģis, kas, beidzot aktīvās darba gaitas, dzīvo Rietumpiekrastē. neko līdzīgu neesmu gan dzirdējis.
Un visu beidzot - personības brīvība. Tas Amerikā nav nekas jauns, jo valsts būvēta uz personības brīvības principiem, tikai "katrs ir tik tālu brīvs, cik ar savu brīvibu neierobežo citu pilsoņu brīvību".