Jada, man arī neliekas, ka aprēķina laulības būtu tas labākais variants, bet reālajā dzīvē šīs laulības tik tiešām sevi ir pierādījušas no stiprākās puses. Par šo lietu ir sarakstītas entā skaita psiholoģisku darbu, arī pasaules pedogoģija to atzīmē ar ievērību, tieši attiecībā par bērniem, kuri dzimuši aprēķina laulībās. Šķiršanās gadījumi ir retums, līdz ar to arī bērni tiek pasargāti un aprūpēti. Utopiski? Jā, noteikti, bet tikai no vienkārša cilvēka skatījuma.
Vienkāršajam cilvēkam jau tā precēšanās lieta pārsvarā ar mīlestību ir nākusi. Es nevaru iedomāties sevi, ka man vajadzētu ļauties seksiņam bez jūtām, nu man vajag, lai tā dvēsele dzied, lai tie taureņi pa pavēderi lidinās, neskatoties uz to, ka nu jau šajā vecumā tie nebūs vairs ne tik krāšņi, ne ar plivinoši. Jaunībā jau bij cita štelle, caur jūtām tika domāts, caur jūtām mīlēts un ciests, mīlestībā arī bērni dzimuši.
Parastie ļautiņi vai ta neierauj savus bērnus savos ķīviņos? Šķiroties tiek manipulēts ar bērniem uz uzviju, raujot viņus uz pusēm, skandālos un intrigās iepinot, ne jau par bērnu domājot, bet aizstāvot savas pozīcijas vainīgā un aizvainotā egoismā.
Inteliģentam pārim, neatkarīgi no tā, tiek šķirta aprēķina laulība vai īstās mīlas laulība, šāda bērnu raustīšana būs nepieņemama, saprotoši vecāki ar smadzeni galvā, arī šķiroties paliks uzticīgi savu bērnu sirsniņām, netraumēs un pāri nenodarīs.
Bet dzīvē notiek savādāk, bieži vien arī inteliģenti pāri neprot izšķirties godam, sataisot tādu kišu mišu, ka bērni visu tālāko dzīvi noklausās kā vecāki rejas viens ar otru.