Iniciar sesión
Publicidad
uldis-m

Comentarios: Sociālais Taisnīgums

Comentarios (116)
jacexs | 27/04/2012 09:31
uldi, ja tu "pa žizņi"arī esi tāds ņuņņa un ņaudētājs, kā šite iztaisies, tad trakai jābūt un mazohistei tai sievietei, kura ar tevi gultā liekas otro reizi..kad alko no galvas izzudis/...
ube | 27/04/2012 09:27
Uldi, iesaisties brīvprātīgajā darbā uz šīm nabadzīgajām valstīm. Mūsdienās tas ir iespējams un Tu daudz ko sapratīsi.
uldis-m | 27/04/2012 09:22
tik-tak
tas ir tavs pieņēmums, ka ’viņš gulēs un ņaudēs’ ... tā tu vienkārši attaisno savu mietpilsoniskumu un egoismu. nevar jau savādāk apklusināt sirdsapziņu kā vien pasakot - "visi nabagie ir sliņķi, un kas nevar pats sevi uzturēt - pats pie tā ir vainīgs"
:)
ube | 27/04/2012 09:20
Zinu kā globāli grib palīdzēt austrāļu aborigēniem, izdalot segas, lai aukstajās naktīs nenosaltu. No rīta segas tiek pārdotas, jo nakts taču garām! Par nākošo nav jādomā.
Ir lietas, kuras te pļerkstot neatrisināsi, jo par to jau filosofi sprieduši gadsimtiem.
uldis-m | 27/04/2012 09:18
tomia79
negribu novirzīties no tēmas ... šis blogs nav par izglītību. es vien gribēju pateikt, ka ir neskaitāmi pētījumi, kas ļoti spilgti pierāda, ka slikta izglītība un problēmas darba tirgū ļoti saistītas ar nabadzību.
Diemžēl bērns jau piedzimstot ģimeni neizvēlas un dzīvojot pasaulē, kur bagātais paliek bagātāks un nabagais nabagāks bieži nav īsti lielas cerības izrauties no apburtā nabadzības loka ... un tā no paaudzes uz paaudzi ...
tik-tak | 27/04/2012 09:14
Un cik ilgi tu taisies dot tam nabagajam, lai viņš izdzīvotu? Katru dienu? Katru nedēlu? Viņš gulēs un ņaudēs, bet tu tikai dosi? Nešķiet, ka tomēr lielākais vairums ir tādi, kas tikai gaida, lai kaut ko kāds viņiem dotu? Ja nevar sevi uzturēt, tad kaut kas tomēr nav riktīgi ar to cilvēku, es tā domāju.
Par pasaules kārtību var diskutēt, tikai tas ir bezjēdzīgi. Tāda nu tā ir un neizskatās, ka varētu mainīties.
uldis-m | 27/04/2012 09:12
ube
un tavuprāt kā iegūt sociālo taisnīgumu?
tu atkal domā vienas mazas valsts mērogā. manu vectēvu arī izsūtīja uz Sibīriju un lielākā daļa to ģimeņu, kuras izsūtīja nebūt nebija ļoti turīgas, drīzāk bija pierādāma vai iespējama kaut kāda saistība ar tajā laikā aktīvo pretošanās kustību pret kolhozu sistēmu.

... mīļie cilvēki ... ja domājam par sociālo taisnīgumu, tad jādomā ir globāli!
uldis-m | 27/04/2012 08:58
jada
ja godīgi kapitālismā biznesa pasaulē izglītībai ne vienmēr ir noteicošā loma. galvenais pamatprincips ir ĻOTI, ĻOTI JĀMĪL NAUDA un ĻOTI JĀGRIB DAUDZ NAUDAS.
uldis-m | 27/04/2012 08:53
jada
man liekās, ka mēs abi savādāk traktējam to, kas ir bagāts cilvēks. Droši arī es bloga ierakstā pārāk virspusīgi pateicu un mani pārsteidz tas, ka pārsvarā cilvēki šo bildi redz savas pilsētas, rajona vai Latvijas mērogā tikai. Es runāju par notikumiem pasaulē. Lielākā daļa pasaules resursu pieder ļoti šauru personu lokam, bet tajā pašā laikā neskaitāmos reģionos cilvēki mirst no bada.
Vai tu zini, ka ar to naudas apjomu, ko amerikāņi tērē liekā svara nomešanai pēc burgeru rīšanas varētu paēdināt lielāko daļu āfrikas badacietēju vien. Vai šī dzīšanās pēc personīgiem komfortiem var tik attaisnota, ja sabiedrībā ir tik daudz cilvēku, kuriem nav ēdiena, drēbju un jumta virs galvas?

Tā ir tipiska pārtikuša un egoistiska mietpilsoņa domāšana: lielākā daļa nabago ir sliņķi un paši pie tā ir vainīgi, bagātie ir sabiedrības balsts un piemērs.

Es uzskatu, ka, ja cilvēkam ir tik daudz naudas, ka viņš visu atlikušo mūžu var komfortā dzīvot (pēc maniem aprēķiniem 10 mlj $), tad tālāk ir jābūt kādam spēkam, kas ierobežo viņa vērtību pieaugšanu līdz bezgalībai uz ierobežotu Zemes resursu rēķina!
uldis-m | 27/04/2012 08:24
paskatīsimeis ko mani mīlīši jūs te esat pa vakardienu sarakstījuši :)
tomia79 | 27/04/2012 07:19
Jā, piekrītu par darba pieredzi, bet tas jau ir cits stāsts.
forshaa21 | 26/04/2012 22:37
Piebildīšu Tomla 79 pat jaunieši, kuriem ir izglītība un bija labas iespējas mācīties nespēj atrast darbu, jo bieži ir nepieciešama pieredze, kuras nav.
tomia79 | 26/04/2012 22:09
Un vēl. Lai kandidētu uz budžeta vietu augstskolā, ja vien tās nav datorzinības, pietiks ar pašām elementārākajām datorzinašanām. Galvenais ir labi rezultāti mācībās, t.i., zināšanas, prasme un vēlme regulāri mācīties, strādāt ar informāciju, izlasīt un izmantot informāciju.Tam nav nepeiciešama liela nauda un bagātība.Protams, ka ielauzties darba tirgū nav viegli, taču ne jau visi, kas tiek pie izglītības un darba, ir tikai jaunieši no pārtikušām ģimenēm.
tomia79 | 26/04/2012 18:46
Godātais blogotāj, uldi-m!Es tiešām nedomāju, ka tas ir pietiekami ar dažām stundām skolā, bet runa ir par iespējām.Skolā datorklases ir pieejamas arī pēc stundām, laukos tiek organizēti visādi kursi, kas bieži vien neko nemaksā.Iespējas ir, vajag tās gribēt izmantot.Nesaprotu arī, kāpēc tāda robeža-16 gadi? Cilvēks taču jauno un nezināmo apgūst nepārtraukti.Apķērīgi jaunieši arī bez liela finansējuma izdomās, kā tikt pie mērķa.Tie 16gadnieki, kas nevar iekļauties darba tirgū, viena daļa ir tie, kas negrib mācīties, papūlēties, lai izmntotu iespējas, bet grib diži labi apmaksātus darbus uzreiz. Ko tad 16 gadnieks var piedāvāt darba tirgū? Viņam ir tikai pamatskolas izglītība... un diez vai daudzi maz zina, ko viņi īsti grib darīt, kas viņus interesē.
ube | 26/04/2012 15:50
Francijā veselas paaudzes melnādaino ir uzaugušas uz pabalstiem un aizmirsušas, kas ir strādāt. Tie arī visvairāk bļauj par netaisnību.
Ir jau mēģinājuši bagātiem atņemt zemi un mantu, tepat mūszemē, un aizsūtīt uz Sibiriju, budži tak. Bet atņemot NEKAD neiegūs sociālu taisnīgumu.
jada | 26/04/2012 15:32
... un nemaz tā nav, ka internetresursi ir tik nepieejami... un dažam labam nemaz to augstāko izglītību nevajag, lai sevi pierādītu... man šķiet, ka Lv šī augstākās izglītības epidēmija ir ļoti pārspīlēta... pat sētniekam ir n-tās izglītības un n-tie grādi un jēgas nekādas... kā bij sētnieks tā ar palika... zinu daudzus biznesmeņus ar tiem pašiem augstiem grādiem, bet bizness neiet uz priekšu un biroji ar šiem atrodas apšaubāmos pagalmu pagrabos... ko tas dod, ja neprot savas zināšanas izmantot... un tai pašā laikā pazīstu ar vidusskolas diplomu kabatā biznesmeņus, kuru bizness iet uz urra... varu arī minēt sabiedrībai zināmus cilvēkus, kuri dzīvojuši nabadzīgi, bet ir strādājuši un pats galvenais ir ticējuši sev un kļuvuši ne tikai turīgi, bet bagāti... tā kā viss ir tikai mūsu galvās... mūsu domāšanā... :)
jada | 26/04/2012 15:21
uldis-m, tu jau pats visu liec vienā maisā, kā piemēram - bagātība iet rokrokā ar mantkārību un alkatību... :D
Es uzrakstīju to, ko es redzu realitātē... un tā nemaz nav tik patīkama un glaimojoša... kā jebkurai monētai ir divas puses, tā arī jebkuram sabiedrības slānim... ir bagātie - godīgi un čakli un ir tādi, kas nopelna negodīgi uz citu nelaimēm, un ir nabadzīgie, kas nemāk paņemt no dzīves to labāko, lai ar čakli strādā, un tādi, kas tikai slinko... aizskriet palūdz pabalstu, sadzemdē bērnus, nodzeras un vaino visu ko vien var vainot, izņemot sevi...
Vajag skatīties uz visu vispusēji nevis vienvirzienā... zinu zinu tūlīt pārmetīsi ka es tā daru, bet vispirms paskaties uz sevi... tavs sociālais taisnīgums nemaz tik taisnīgs nav... tā jau būs zagšana... ja ņemsi turīgākajam nost to, ko viņš pats ar savu darbu ir nopelnījis savam komfortam...
uldis-m | 26/04/2012 15:04
tomia79
ja jums liekās, ka jaunietis, kas līdz 16 gadiem ir spējis datoru un interneta resursus apgūt tikai par tiem atvēlētajiem laiciņiem skolas stundās un pagasta bibliotēkā, spēs kandidēt uz kvalitatīvu budžeta aukstāko izglītību un pēc tam kvalitatīvi iekļauties darba tirgū ... tad jūs patiešām ļoti maldāties :(
uldis-m | 26/04/2012 14:58
jacexs
un kāda uz bloga pamatjēgas fona ir atšķirība no tā, vai nelielā lauku pagastā no 150 ģimenēm turīgas ir 2 vai turīgas ir 3?
tiec nu večuk skaidrībā vai tu esi no Strenčīem vai no Lielvārdes un tad turpināsim runāt par statistiku ...
forshaa21 | 26/04/2012 14:56
Labi, kad izdomāsi, tad arī padod ziņu ;)... jo runāt var daudz, bet tikai ar runāšanu neviens nepalīdzēs.
En este momento, solo utilizamos cookies técnicas para garantizar el correcto funcionamiento del sitio web. Más información